Lady Diana rolü Kristen Stewart’ın


Mutlaka duymuş olmalısınız, yok eğer duymadıysanız bu havadisi Ajandakolik’ten duyun isteriz! Beyazperdede Lady Diana rolünü kim oynayacak sorusunun cevabı nihayet belli oldu. “Twilight” serisiyle tanıdığımız yıldız Kristen Stewart!

“Neruda” ve “Jackie” gibi biyografik filmleriyle tanınan Şilili yönetmen Pablo Larrain yine ünlü ve tarihsel bir ismin hayatını filme çekmek için kolları sıvadı. Larrain, yeni filmi “Spencer”da 1997’de trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Prenses Diana’ya odaklanıyor. Ancak film, prensesin tüm hayatını ele almaktansa, Diana’nın eşi Prens Charles’tan ayrılmaya karar verdiği bir hafta sonunu sinema perdesine getirmeye hazırlanıyor.


“Spencer”, 1990’ların başında bir hafta sonunda, Diana’nın Prens Charles ile olan evliliğin artık yürümediğine karar verdiği üç günü işleyen bir film olacak.  Filmin senaryosunu ise sürpriz bir isim “Peaky Blinders” dizisinin yaratıcısı Steven Knight yazacak.

Yönetmen Larrain, “Kimlik üzerine bir hikâye inşa etmeye karar verdik ve bir kadının prenses olmaktan nasıl vaz geçtiğini anlatmak istedik. Filmde Diana, Charles ile tanışmadan önceki haline dönmek istediğini anlayan bir kadın olarak resmediliyor. Bu, hayatının sadece üç günü ve bu kadar kısa sürede kim olduğuna daha geniş, daha büyük bir perspektiften bakma şansına sahipsiniz. Kaderinin ne olduğunu, başına ne geldiğini hepimiz iyi biliyoruz ve buraya gitmemiz gerekmiyor. Nereye gitmek istediğini ve kim olmak istediğini ifade edebildiği bu daha samimi yerde kalacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Filmin 2021’de gösterime gireceği belirtiliyor. Tabii koronavirüs izin verirse…

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media