Lady Diana rolü Kristen Stewart’ın

ajandakolik


Mutlaka duymuş olmalısınız, yok eğer duymadıysanız bu havadisi Ajandakolik’ten duyun isteriz! Beyazperdede Lady Diana rolünü kim oynayacak sorusunun cevabı nihayet belli oldu. “Twilight” serisiyle tanıdığımız yıldız Kristen Stewart!

“Neruda” ve “Jackie” gibi biyografik filmleriyle tanınan Şilili yönetmen Pablo Larrain yine ünlü ve tarihsel bir ismin hayatını filme çekmek için kolları sıvadı. Larrain, yeni filmi “Spencer”da 1997’de trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Prenses Diana’ya odaklanıyor. Ancak film, prensesin tüm hayatını ele almaktansa, Diana’nın eşi Prens Charles’tan ayrılmaya karar verdiği bir hafta sonunu sinema perdesine getirmeye hazırlanıyor.


“Spencer”, 1990’ların başında bir hafta sonunda, Diana’nın Prens Charles ile olan evliliğin artık yürümediğine karar verdiği üç günü işleyen bir film olacak.  Filmin senaryosunu ise sürpriz bir isim “Peaky Blinders” dizisinin yaratıcısı Steven Knight yazacak.

Yönetmen Larrain, “Kimlik üzerine bir hikâye inşa etmeye karar verdik ve bir kadının prenses olmaktan nasıl vaz geçtiğini anlatmak istedik. Filmde Diana, Charles ile tanışmadan önceki haline dönmek istediğini anlayan bir kadın olarak resmediliyor. Bu, hayatının sadece üç günü ve bu kadar kısa sürede kim olduğuna daha geniş, daha büyük bir perspektiften bakma şansına sahipsiniz. Kaderinin ne olduğunu, başına ne geldiğini hepimiz iyi biliyoruz ve buraya gitmemiz gerekmiyor. Nereye gitmek istediğini ve kim olmak istediğini ifade edebildiği bu daha samimi yerde kalacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Filmin 2021’de gösterime gireceği belirtiliyor. Tabii koronavirüs izin verirse…

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Canım babam bu kitaplar ikimiz için!

Babalar Günü’ne az kaldı! Ne yapıp edip bugüne özel bir şeyler hazırlamalı! O zaman size önereceğimiz bu kitaplara göz atın. Yaşınız kaç olursa olsun insan babasının yanında kendini hep çocuk hisseder. O zaman böyle gelin. Bu kitaplar, ikinize özel olsun…  Hazır ”Babalar Günü” yaklaşmışken, hele bir de ona şu sıralar […]