Kült filmlerden eski kitap kapakları tasarlıyor

ajandakolik


Sizi Matt Stevens’la tanıştıralım… Kendisi çok sevdiği filmleri, eski kitap kapaklarına dönüştüren bir grafik tasarımcı. Yaptığı işler gerçekten takip edilesi. Keşfetmek için böyle gelin…

Aklınıza ilk gelen kült filmler neler? “Alien”? “Fight Club?” yoksa “The Matrix” mi? Kuzey Carolina’da yaşayan Matt Stevens, sevdiği kült filmlerden ilham alarak “Good Movies as Old Books” ismini verdiği projesiyle sinema ve edebiyatı bir araya getirdi. Ama o, alışılagelmiş olanın aksi bir yol izledi.

Bilirsiniz, sinema filmlerinin pek çoğu, çok satan kitaplardan beyazperdeye uyarlanarak izleyiciyle buluşuyor.


Stevens ise bunun tam tersiyle karşımızda. O, çok iyi bildiğimiz ve pek sevdiğimiz o ünlü filmleri, eski kitap kapaklarına dönüştürerek bambaşka bir adaptasyonla kalbimizi fethetti.


Şimdiye kadar 73 adet kitap kapağı tasarlayan tasarımcı, “Good Movies as Old Books” serisini 100’e tamamlamayı hedefliyor.

Projesi için Kickstarter’da destek kampanyası bile başlatan Matt Stevens’ın bakalım hangi kitap kapaklarını beğeneceksiniz. Favorilerinizi merak ediyoruz!


Yaptığı işleri Instagram hesabından ve internet sitesinden takip edebilirsiniz.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Netflix orijinal ilk Türk filmi "Yarına Tek Bilet"i sunar...

Bir tren yolculuğu, bir kadın, bir erkek… Netflix’in ilk Türk orijinal filmi “Yarına Tek Bilet” (One Way to Tomorrow) başrollerinde Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger ile çok yakında yayında.  Netflix, merakla […]