banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Koronavirüs, Türkiye’deki sanatsal faaliyetleri de etkiliyor

Tüm dünyayı saran koronavirüs, Türkiye’deki sanatsal etkinlikleri de birer birer etkilemeye başladı. Sağlık Bakanlığı’nca yapılan açıklamada şu ana kadar Türkiye’de görülen vaka sayısının yalnızca bir olduğu söylense de İstanbul’da ay boyunca gerçekleşmesi planlanan etkinliklerle ilgili tek tek erteleme bültenleri gelmeye başladı. Ajandakolik onları sizin için derledi…

EKREM İMAMOĞLU SANAT FAALİYETLERİNİ DURDURDU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla İSMEK kurslarını, Şehir Tiyatrolarının gösterimlerini iptal ettiğini, İBB’ye ait müzeleri geçici olarak kapattıklarını açıkladı.

DEVLET TİYATROLARI, DEVLET OPERA VE BALESİ VE GÜZEL SANATLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI ETKİNLİKLER

14 Mart Cumartesi günü itibariyle Nisan ayı sonuna kadar bu kurumlara ait tüm sanatsal etkinliklerin ertelenmesine karar verildi.

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI 

Tüm konserler, Nisan sonuna kadar ertelendi.

39. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ

39. İstanbul Film Festivali’nin yıl içinde ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildi. Festivalin düzenleneceği tarihler önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Türkiye ve komşu ülkelerden Köprüde Buluşmalar’a katılan proje ve filmlerin uluslararası sunumları ise internet üzerinden 14-17 Nisan tarihlerinde yapılacak.

İSTANBUL MODERN

Kapılarını 31 Mart’a kadar geçici olarak kapattı.

SALON İKSV ETKİNLİKLERİ 

Salon İKSV’de 15 Nisan 2020 tarihine kadar gerçekleştirilmesi planlanan tüm etkinlikler, ileri bir tarihe ertelendi. Etkinliklerin gerçekleştirileceği yeni tarihler, önümüzdeki günlerde web sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

İŞ SANAT

İş Sanat, 30 Nisan 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeyi planladığı etkinliklerini ileri bir tarihe erteleme kararı aldı. Bu kapsamda 15 Mart Robot Pinokyo, 30 Mart Parlayan Yıldızlar, 6 Nisan Sait Faik hikâye dinletisi, 7 Nisan Tiflis Senfoni Orkestrası, 15 Nisan Lahza & Kenan Doğulu, 19 – 20 Nisan Sabahattin Ali hikâye dinletisi, 26 Nisan Fırtına, 27 Nisan Parlayan Yıldızlar etkinlikleri ile Türkiye İş Bankası Müzesi ve İktisadi Bağımsızlık Müzesi’ndeki atölye çalışmaları ertelendi. İş Sanat’ın biletli etkinlikleri için iade işlemleri Biletix satış noktalarından yapılabiliyor.

AKBANK SANAT 

Koronavirüs korunma tedbirleri kapsamında Akbank Sanat bünyesinde Mart ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan konser, söyleşi, seminer, atölye çalışmaları, dans dersleri, film ve tiyatro gösterimleri ileri bir tarihe alınmıştır.

16. Akbank Kısa film Festivali’nin halka açık tüm gösterimleri ve etkinlikleri ileri bir tarihe ertelendi. 16. Akbank Kısa Film Festivali’nin yarışmalı bölümleri ise, jüri üyelerinin değerlendirilmeleri sonucunda gerçekleştirilecek. Ödül kazanan sanatçılar önümüzdeki günlerde açıklanacak ve ödüller sahiplerine ulaştırılacaktır.


YAPI KREDİ BOMONTİADA ETKİNLİKLERİ

Yapılması planlanan tüm etkinliklere 6 Nisan Pazartesi gününe kadar ara verildi.

ZORLU PSM

13 Mart 2020 (bugün dahil) tarihi itibariyle Zorlu PSM kapsamındaki tüm etkinlikler, 6 Nisan 2020 tarihine kadar ertelenmiştir. Ertelenen etkinliklere bilet alan misafirler, mevcut biletleri etkinliğin yeni tarihinde de geçerli olacaktır. Biletlerini iade etmek isteyenlerse ad, soyad ve bilet referans numaralarını iletisim@passo.com.tr adresine gönderebilir. Fiziki olarak teslim almış olduğunuz biletlerin ücret iade sürecini başlatabilmeniz için ise biletlerinizi Passo satış noktalarına iade etmeniz gerekmektedir. İptal olan etkinliklerin iade, ödeme yaptığınız kartınızla gerçekleştirilecektir.

ENKA SANAT ETKİNLİKLERİ 

Nisan ayı sonuna kadar düzenlenmesi planlanlanan tüm etkinlikler, tedbir amacıyla ertelendi. Yeni etkinlik tarihleri en kısa sürede paylaşılacak. Biletlerini ENKA Vakfı’ndan alanlar 1 Nisan tarihinden itibaren iade işlemleri için kuruma başvurabilirler. Biletix üzerinden gerçekleştirilen alımlar için Biletix ile irtibata geçilebilir.

BKM ETKİNLİKLERİ

BKM Mutfak, 13 Mart itibariyle Mart ayı boyunca tüm oyun ve performanslarını ileri tarihe erteledi.

ARTER

14-30 Mart tarihleri arasında geçici olarak ziyarete kapalı.

İSTANBUL DASDAS

DasDas, 14 Mart Cumartesi tarihinden itibaren 1 Nisan’a kadar kapalı. 1 Nisa itibariyle DasDas’taki oyunlar ve konserler sahnelenmeye devam edecek.

K! KÜLTÜRAL PERFORMING ARTS

K! Kültüral Performing Arts olarak Mart ayında gerçekleşecek tüm etkinlikler iptal edildi.

İLETİŞİM YAYINLAR BURSA KİTAP FUARI

Türkiye’nin köklü yayınevlerinden İletişim Yayınları da yazar Gaye Boralıoğlu, Şebnem İşigüzel ve İsmail Saymaz’ın bu hafta sonu Bursa Kitap Fuarı’nda düzenlenecek etkinliklerini iptal ettiğini duyurdu.

TÜRKİYE’ NİN İLK “POLİSİYE GÜNLERİ”

Corona Virüs tedbirleri kapsamında; “Capitol Polisiye Günleri” etkinliği de ileri bir tarihe ertelendi.

İKÜ’DEKİ “CİMRİ” OYUNU

İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından 19 Mart Perşembe günü sahnelenecek “Cimri” isimli tiyatro oyunu iptal edildi.

STEP ISTANBUL

15 – 19 NİSAN 2020 tarihleri arasında Ford Otosan ortak sponsorluğunda Tomtom Kırmızı’da gerçekleşecek
STEP ISTANBUL etkinliği 3-7 HAZİRAN 2020 tarihine ertelendi.

5. ULUSLARARASI TÜRKİYE ARAPÇA KİTAP VE KÜLTÜR GÜNLERİ

28 Mart – 5 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 5. Uluslararası Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri ile etkinlik programı dahilindeki Uluslararası İlim Membaı Mâverâünnehir Sempozyumu, ileri bir tarihe ertelenmiştir. İlerleyen günlerde etkinlik tarihiyle ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

FİLMMOR KADIN FİLMLERİ FESTİVALİ

18. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali deileri bir tarihte gerçekleşecek.

TÜRKİYE’NİN İLK ANTI-KONFERANSI FIFTEEN SECONDS FESTIVAL 

21-22 Nisan tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanan Türkiye’nin ilk anti-konferansı Fifteen Seconds Festival’in Corona Virüs salgını sebebiyle 3-4 Kasım 2020 tarihlerine ertelenmesi kararı alındı.

Festivale katılanların, konuşmacıların ve ziyaretçilerin sağlığının her zaman öncelikli planda olduğunun altını çizen Manastır Kurucusu Muhammed Attila Sevim; “Dünyanın pek çok ülkesinde insan sağlığını tehdit eden Corona Virüsü sebebiyle etkinliğimizi 3-4 Kasım tarihlerine erteleme kararı aldık. Festivaldeki konuşmacılarımızın dünyanın dört bir yanından gelecek olması nedeniyle hiç kimsenin sağlığını tehlikeye atmak istemiyoruz” açıklamalarında bulundu.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Festival alanına giriş biletleri belirlenen yeni tarihlerde de geçerli olacaktır. Festival ile ilgili tüm gelişmeleri https://fifteenseconds.istanbul/festival/ web sitesinden takip edebilirsiniz.

TARMAC SOKAK KÜLTÜRÜ FESTİVALİ

11-12 Nisan’da gerçekleşmesi planlanan TARMAC Sokak Kültürü Festivali, ileri bir tarihe ertelendi.

TAM FAKTORING SANAT TARİHİ YARIMADA’DAN YANSIMALAR FOTOĞRAF SERGİSİ

17 Mart’ta gerçekleşmesi planlanan Tam Faktoring Sanat Tarihi Yarımada’dan Yansımalar sergisi de başka birt arihe ertelendi.

YENİ YAZARLAR PROJESİ

İBB Şehir Tiyatroları Müdürlüğü’nce alınan tedbirler kapsamında; diğer tüm etkinliklerimiz gibi, Yeni Yazarlar Projesi Atölye çalışmaları, Mart 2020 sonuna kadar durdurulmuştur.

9 KERE LEYLA’ VİZYON TARİHİ

20 Mart’ta vizyona girmesi planlanan ‘9 Kere Leyla filminin vizyon tarihi ertelendi. Ertelemeden kaynaklı olarak gala organizasyonu da iptal edildi.

MÜSTAKBEL DAMAT FİLMİ GALA GECESİ

Müstakbel Damat filminin galası da birbaşka tarihe ertelendi.

UYANDIĞIMDA SESİM YOKTU OYUNU 

14-19 ve 20 Mart’ta oynanması planlanan oyunlar, Nisan ayında gerçekleşecek. Henüz tarihleri belli değil.

İKÜ KARİYER ONURSAL ÖDÜLLERİ 

İstanbul Kültür Üniversitesi Kariyer Kulübü tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenecek İKÜ Kariyer Onursal Ödülleri de alınan önlemler çerçevesinde iptal edildi.

Sinema, televizyon, müzik ve basın dünyasından ünlü ismin 40’a yakın kategoride ödül alacağı törenin ne zaman yapılacağı henüz belli değil.

DENİZ TORAMAN SERAMİK SERGİSİ

İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG) kapsamında gerçekleşecek olan Deniz Toraman Seramik Sergisi ileri bir tarihe alınmıştır.

KADIKÖY BELEDİYESİ ETKİNLİKLERİ 

Kadıköy Belediyesi’nin tüm etkinlikleri Coronavirüs salgınına karşı Mart ayı sonuna kadar iptal edildi. Yurttaşların toplu alanlarda olmasını engellemek, toplu taşıma araçlarını en az şekilde kullanmasını sağlamak için 4 mobil araç da devreye girdi. Her gün farklı mahallelerde, merkezi bir alanda konuşlanacak araçlardan, belediyeye gelmeden bütün belediye hizmetleri verilebilecek.  Ayrıca yine Belediye hizmet binasındaki yurttaş yoğunluğunu azaltmak amacıyla belediye dış birimleri de etkin bir şekilde kullanılacak. Toplu olarak çalışmaların yürütüldüğü TESAK, IDEA, Acıbadem Spor Kompleksi, Alzheimer Merkezi, Sosyal Yaşam Merkezi gibi üniteler de geçici süre kapatıldı.

6. WATSONS GÜZELLİK VE KİŞİSEL BAKIM ÖDÜLLERİ ÖDÜL TÖRENİ 

18 Mart 2020 tarihinde düzenlenmesi planlanan 6. Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri Ödül Töreni de ileri bir tarihe ertelendi.

Yeni tarihimiz belirlendiği zaman davetiyeniz tarafınıza tekrar iletilecektir.

Devam edecek…

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media