Kazım Koyuncu çevrimiçi etkinliklerle anılıyor

ajandakolik


Kazım İsyandır ekibi, ölümün 15’inci yılında müzisyen Kazım Koyuncu’nu anısına çevrimiçi etkinlik düzenliyor. 26, 27, 28 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan etkinlikler, YouTube’da canlı olarak yayımlanıyor.

Şarkılarla geçti aramızdan… Ölümünün 15. yılında onu anıyoruz bir kez daha!  Kazım Koyuncu’nun anısını yaşatan Kazım İsyandır ekibi bu yıl online olarak etkinliklerini gerçekleştiriyor.

Anma için hazırladıkları metinde ekip şöyle diyor: “İnsan ölür. İsyan yaşar. Kazım İsyandır.”

Devamı ise şu şekilde…

“Hayat, bir hayat yani. Bunun için çok fazla bir artistliğe falan gerek yok. İnsana güç veren şey kendi istediklerini yapmak. Kendi olmak’ diyen dostumuz Kazım Koyuncu’nun aramızdan şarkılarla geçmesinin 15. yılı. Kazım’ın bütün kalbiyle dilediği ‘Barış’ ile karşı karşıya gelemedik.

“Yaşamı savunan, çocuklara oyuncak götüren, barış diyen dostlarımızın, arkadaşlarımızın ve kardeşlerimizin yok edildiklerini gördük. Bizleri bir araya getiren ve getirdiği noktada bir bütün olarak tutan şeyin; ‘sevgi denen şey’ olduğunun farkındalığı ile yeniden bir araya geliyoruz. Birlik olmanın ne kadar kıymetli olduğunu son süreçte daha iyi anladık.

Hayde! İnsan hayatının değer görmediği, homofobinin, ırkçılığın, türcülüğün, şiddetin, rekabetin kol gezdiği bu yeryüzünde, gelin tekrar ürettiklerimizi ve ‘sevgi denen şeyi’ çoğaltalım. Bu yeryüzünde şarkılar söyleyelim. Küçük, mütevazi, o en anlamlı tebessüm bizim olsun.

“Hiçbir yerde hep birlikte olmaya… 26, 27, 28 Haziran 2020 tarihlerinde saat 18:00 itibariyle başlayacaktır. Etkinlikte birçok müzisyen, sanatçı ve aktivist ve ailesi yer alacak.”

Etkinlikleri şu hesaplarda takip edebilirsiniz:

Twitter: @kazimisyandir

İnstagram: @kazimisyandir

YouTube: Kazım İsyandır

Facebook: Kazım İsyandır

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

9. Türkiye Yayıncılık Kurultayı Online'da neler konuşuldu?

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin iki yılda bir düzenlediği Türkiye Yayıncılık Kurultayı’nın dokuzuncusu, 25-26 Haziran 2020 tarihlerinde online olarak gerçekleştirildi. 2 gün boyunca süren 9. Türkiye Yayıncılık Kurultayı Online’da, 6 oturumda yurt […]