banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Kazım Koyuncu çevrimiçi etkinliklerle anılıyor


Kazım İsyandır ekibi, ölümün 15’inci yılında müzisyen Kazım Koyuncu’nu anısına çevrimiçi etkinlik düzenliyor. 26, 27, 28 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan etkinlikler, YouTube’da canlı olarak yayımlanıyor.

Şarkılarla geçti aramızdan… Ölümünün 15. yılında onu anıyoruz bir kez daha!  Kazım Koyuncu’nun anısını yaşatan Kazım İsyandır ekibi bu yıl online olarak etkinliklerini gerçekleştiriyor.

Anma için hazırladıkları metinde ekip şöyle diyor: “İnsan ölür. İsyan yaşar. Kazım İsyandır.”

Devamı ise şu şekilde…

“Hayat, bir hayat yani. Bunun için çok fazla bir artistliğe falan gerek yok. İnsana güç veren şey kendi istediklerini yapmak. Kendi olmak’ diyen dostumuz Kazım Koyuncu’nun aramızdan şarkılarla geçmesinin 15. yılı. Kazım’ın bütün kalbiyle dilediği ‘Barış’ ile karşı karşıya gelemedik.

“Yaşamı savunan, çocuklara oyuncak götüren, barış diyen dostlarımızın, arkadaşlarımızın ve kardeşlerimizin yok edildiklerini gördük. Bizleri bir araya getiren ve getirdiği noktada bir bütün olarak tutan şeyin; ‘sevgi denen şey’ olduğunun farkındalığı ile yeniden bir araya geliyoruz. Birlik olmanın ne kadar kıymetli olduğunu son süreçte daha iyi anladık.

Hayde! İnsan hayatının değer görmediği, homofobinin, ırkçılığın, türcülüğün, şiddetin, rekabetin kol gezdiği bu yeryüzünde, gelin tekrar ürettiklerimizi ve ‘sevgi denen şeyi’ çoğaltalım. Bu yeryüzünde şarkılar söyleyelim. Küçük, mütevazi, o en anlamlı tebessüm bizim olsun.

“Hiçbir yerde hep birlikte olmaya… 26, 27, 28 Haziran 2020 tarihlerinde saat 18:00 itibariyle başlayacaktır. Etkinlikte birçok müzisyen, sanatçı ve aktivist ve ailesi yer alacak.”

Etkinlikleri şu hesaplarda takip edebilirsiniz:

Twitter: @kazimisyandir

İnstagram: @kazimisyandir

YouTube: Kazım İsyandır

Facebook: Kazım İsyandır

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media