banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

İSTANBUL, DÜN AKŞAM NICK MASON’LA PINK FLOYD ŞARKILARI SÖYLEDİ

Fotoğraflar: Burcu Ergin


Dün gece İstanbul’dan bir efsane geçti. Tüm zamanların en sevilen rock gruplarından Pink Floyd’un davulcusu Nick Mason, 57 yıl sonra Türkiye’ye gelerek Saucerful Of Secrets grubuyla 6 Haziran Pazartesi akşamı BKM ve Pozitif Organizasyonu ile Volkswagen Arena’da müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. 

Sahneye çıktıkları an itibariyle hayranlarının ıslıklı alkışlarıyla karşılanan grubun solisti Nick Mason sevenlerine Türkçe “Hoş geldiniz” diyerek giriş yaptı. “Konser için Türkiye’ye gelmem 57 yılımı aldı…” diyerek konuşmasına devam eden Nick Mason tezahüratlar eşliğinde konserin başlama vuruşunu yaptı


Pink Floyd şarkılarının hep bir ağızdan söylendiği gecede Nick Mason’s Saucerful of Secrets, Pink Floyd’un ilk albümünden, 1972 tarihli Obscured by Clouds albümüne kadar şarkılarla birlikte ilk kez “Echoes” parçasını Pink Floyd grubunun efsanevi davulcusu Nick Mason, Nick Mason’s  BKM ve Pozitif organizasyonu ile Türkiye’deki ilk konserini veren, Pink Floyd’undavullarına büyüsünü katan efsanevi bateristi Nick Mason’ın grubu Nick Mason’s Saucerful of Secrets, 6 Haziran akşamı Volkswagen Arena’yı dolduran müzikseverlere unutamayacakları bir akşam yaşattı.

Konserin açılışını ‘’Days” parçasıyla yapan grup konser için hazırladığı repertuarda ‘’Arnold’’, ‘’Emily’’, ‘’Astronomy’’, ‘’Bike’’, ‘’Saucerful’’, ‘’Burning Bridges’’, ‘’Remember Days’’, ‘’Fearless’’, ‘’Childhoods End’’, ‘’If / Atom / If’’ gibi sevilen parçalarına yer verdi. Nick Mason’s Saucerful of Secrets, toplamda 18 şarkı ile katılımcılara unutamayacakları bir gece yaşattı.


KONSER ÖNCESİNDE TARİHİ YERLERİ GEZDİLER 

Verdikleri her söyleşide İstanbul konseri için çok heyecanlandıklarını dile getiren Nick Mason’s Saucerful Of Secrets grup üyeleri Nick Mason, Gary Kemp, Guy Pratt, Lee Harris ve Dom Beken ; konser öncesi Istanbul’da tarihi yerleri gezerek Ayasofya’dan da Instagram hesaplarından paylaşım yaparak, fotoğraflar paylaştı. İstanbul’da yeniden esen Pink Floyd rüzgârı ve rock efsanelerinin unutulmaz performansı ile müzikseverler tarihi bir ana şahit oldu.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media