banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

“Herkes o uçağa binip gitti, bir Birol Ünel burada kaldı”


“Babam öldü. Aldık, uçağa koyduk. Herkes geçti kapıdan, bir ben havaalanında kaldım. O gün Berlin’de bir tek ben kalmışım gibi hissettim. Herkes o uçağa binip gitti, bir ben burada kaldım.” Birol Ünel 

Çok sevdiğiniz ünlü bir ismin sabah sabah öldüğünü öğrenmek, ardından hayatına göz atmak için Vikipedia’ya girip oraya ölüm tarihinin henüz yazılmadığını fark etmek bünyede tuhaf duygular yaratıyor. Aktör Birol Ünel’inki tam da öyle oldu işte… Sinema seyircisinin daha çok “Duvara Karşı” ile tanıyıp sevdiği karizmatik, “pis yakışıklı” Birol Ünel, doğum günü olan 18 Ağustos’ta hastanede kaldırılmıştı. Br süredir kanserle mücadele eden aktör, 3 Eylül’de hayatını kaybetti. Öldükten saatler sonra ölüm tarihi not düşüldü. Sinemadan usta bir aktör daha eksildi.

Ünel, aralarında Fatih Akın’ın “Temmuzda”, “Soul Kitchen” gibi 50’den fazla Alman ve Türk filmimde oynadı. Daha çok asi, tehlikeli görünümlü tipleri oynadığı rollerle izleyici karşısına çıktı.

GURBETÇİ AKTÖR 

1968 yılında Almanya’ya göç eden bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Almanya’nın Bremen kentinde büyüdü. Temel eğitiminden sonra parke döşemecisi olarak çıraklık eğitimi yaptı. Daha sonra Hannover’e giderek Tiyatro ve Müzik Yüksek Okulu’na kaydını yaptırdı. 1987 yılında Yolcu „Der Passagier“ filmiyle sinema kariyeri başladı. 1992 yılında Berlin Tiyatrosunda „Caligula“ rolüyle ilk olarak rol aldı. 1994 yılında Berlin Rosa Luxemburg Platz’da tekrar „Die Nibelungen – Born Bad“ oyununda sahneye çıktı. 2000 yılında Fatih Akın’ın yönettiği “Im Juli” (Temmuzda) filminde sinema dünyasında tanınmaya başladı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media