banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

J.K Rowling’den fantastik bir masal daha

Görsel: Fantastik Canavarlar

Dünyaca ünlü İngiliz yazar J.K Rowling’in kendi çocukları için yazdığı bir masal olan Ickabog, 1 Eylül 2020’den itibaren Yapı Kredi Yayınları’nın internet adresinden dizi şeklinde ve ücretsiz olarak yayımlanacak. Yazarın kendi çocuklarına uykudan önce anlatmak için bundan on yıl kadar önce yazdığı Ickabog’un basılı ve e-kitap versiyonları da Aralık ayında yine Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkacak.

J.K. Rowling’in Türkiye’deki yayıncısı Yapı Kredi Yayınları‘nın internet adresinden 1 Eylül 2020 ve 16 Ekim 2020 tarihleri arasında dizi şeklinde yayımlanacak olan Ickabog’a 23 Ekim 2020 tarihine kadar http://www.ykykultur.com.tr/ickaboghikaye adresinden ulaşılabilecek. Dizi şeklinde ve ücretsiz olarak yayımlanacak olan Ickabog, J.K. Rowling’in bundan on yıl kadar önce, kendi çocuklarına uykudan önce anlatmak için kaleme aldığı özgün bir masal.

İlk üç bölümü resmî internet sitesinden (www.ickabog.com) ve İngilizce olarak yayımlanan hikâye, ilk kez 26 Mayıs 2020’de okurlarıyla buluştu. Daha sonra ise siteye 10 Temmuz 2020’ye kadar hafta içi her gün yeni bölümler eklendi.

Hayali bir ülkede geçen ve J.K. Rowling’in diğer çalışmalarıyla hiçbir bağı olmayan Ickabog, yazarın metinlerinde sık sık işlenen temaları da içeren tek bir hikâyeden oluşuyor.

Çocuklarının çok sevdiği bu hikayeyi Covid-19 salgını döneminde yaşanan sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında paylaşmaya karar veren Rowling, bunu çocukları, anne – babaları ve çocuklarla ilgilenenleri eğlendirmesi için yapmış.

J.K. Rowling, basılı ve e-kitap versiyonları da Aralık ayında yayımlanacak olanIckabog’un satışından elde edilecek olan teliflerin tamamını İngiltere ve dünyada pandemiden zarar gören kişilere yardım eden projelere bağışlayacak.

Resim Yarışması

J.K. Rowling’in Türkiye’deki yayıncısı Yapı Kredi Yayınları, hikâyenin internet sitesi üzerinden yayımlandığı süre içinde bir de resim yarışması düzenleyecek. Çocuklara özel bu yarışmada kazanan resimler, kitabın Aralık ayında çıkması planlanan Türkiye baskısında yer alacak. Yapı Kredi Yayınları tarafından düzenlenen resim yarışmasının başvuruları, çocukların ebeveynleri ya da yasal temsilcileri tarafından yalnızca http://www.ykykultur.com.tr/ickabogyarisma adresinden yapılacak. J.K. Rowling resim yarışması boyunca kazanan resimlerin seçim sürecinde yer almayacaktır.

Dizi şeklinde yayımlanacak bu yeni hikâye ve resim yarışmasıyla ilgili daha fazla bilgiye 1 Eylül 2020 saat 15:00 itibariyle http://www.ykykultur.com.tr/ickaboghikaye adresinden ulaşabilirsiniz. Yarışmanın bitiş tarihi 23 Ekim 2020 saat 18:00’dır.

Ebeveynler #TheIckabog ve #IckabogTürkiye hashtag’lerini kullanarak çocuklarının resim ve çizimlerini sosyal medya kanallarında paylaşabilirler.

Ickabog bir Harry Potter hikâyesi değil. Olaylar Büyücüler Dünyası’nda geçmiyor. Masal türünde, devamı olmayan özgün bir metindir ama J.K. Rowling’in metinlerinde sık işlediği temaları da içeriyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media