banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Hem çocukların hem yetişkinlerin ilgisini çekebilecek sanal turlar


Madem gidemiyoruz, onlar ayağımıza gelir…

Korona günlerinde müzeleri 360 derece sanal turla gezmek biraz baş döndürücü olsa da evlere kapandığımız bugünlerde insana farklı bir deneyim veriyor. Hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ndan yola çıkarak hem de Frida Kahlo’nun Evi La Casa Azul sanal turdan ilham alarak bu defa çocukların da gezebileceği ve gezerken bir şeyler öğrenebileceği, eğlenebileceği sanal turları listeye aldık. En az çocuklar kadar siz yetişkinlerin de ilgisini çekeceğini biliyoruz.

Oyuncak Müzesi

İstanbul Erenköy’deki Oyuncak Müzesi, 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak dünyasına doğru bir yolculuk yapmak isteyenler için kapılarını açıyor.  Ailelerin çocuklarını gezdirmek istediği önemli müzelerin başında gelen Oyuncak Müzesi, her yaştan insanın çocukluğuna ineceği bir yer olarak sizi bekliyor.

GEZMEK İÇİN TIKLAYIN…


Legoland

Legoların eşsiz dünyasına hangimiz kapılmadık ki! Üstelik yalnızca çocuklukta mı?Büyüdük, yine çok seviyoruz! Legoland, 7’den 70’e herkesin ilgisini çekecek büyülü bir atmosfere sahip. Hem çocuk ruhunuzla hem de çocuğunuzla gezebileceğiniz Legoland’e mutlaka göz atın.

GEZMEK İÇİN TIKLAYIN… 

Rahmi Koç Müzesi

Bilime düşkün çocuklar burada mı? O zaman hadi gelin… Rahmi Koç Müzesi, eski model arabalardan buharlı gemi makinelerine, para basma matbaasından ancak çizgi filmlerde görebileceğiniz sevimli bisikletlere pek çok şeyi gözler önüne seriyor.

GEZMEK İÇİN TIKLA 

Kurtuluş Savaşı Müzesi

Türkiye’nin ilk çocuk dostu müzesine hoş geldiniz… Tarihe uzanan koca bir yolculuk bu… Cumhuriyetin aşama aşama nasıl kurulduğunu, Atatürk İlke ve İnkılâpları’nı, devrimlerin doğuşunu detaylarıyla öğrenmek ve öğretmek istiyorsanız eski Türkiye Büyük Millet Meclisi binasını da gezebilirsiniz.

GEZMEK İÇİN TIKLA… 

Zeugma Müzesi

Gaziantep’te dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi de hem çocuklar hem yetişkinler için farklı bir rota. Zeugma’nın en önemli eseri ise Çingene Kızı figürlü mozaiğini görmek, heyecan verici.

GEZMEK İÇİN TIKLA…


NASA

Astronotlar uzayda hangi araçları kullanır, yer çekim odaları nasıldır? Peki ya eğitim aldıkları yerler? Merak ettiğiniz her şeyi keşfederek NASA’da bulabilirsiniz. Uzay keşfine hazırsanız hadi gidelim…  

GEZMEK İÇİN TIKLA… 

Disney World – Orlando Eğlence Bölgesi

Hangi çocuk orada olmak istemez ki! ABD’nin Orlando şehrinde yer alan eğlence bölgesi, Walt Disney World, Magic Kingdom, Epcot, Animal Kingdom, Disney MGM Stüdyoları,  Sea World ve Universal Stüdyoları gibi birçok yeri sanal turla gezme imkanı sunuyor.

GEZMEK İÇİN TIKLA… 


Cirque du Soleil

Eğer İstanbul’a geldiklerinde gidemediyseniz o zaman şimdi tam zamanı! Dünyanın en önemli şov gruplarından biri olan Cirque du Soleil, Amaluna şovunu internet üzerinden yayınlıyor.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN… 

Ulusal Parklar

Tam da oradaymış gibi bir hisse kapılacağınızı baştan söyleyelim biz, sonra küçük dilinizi yutmayın… Alaska’daki Kenai Fiyordları, Hawaii Volkanları, Meksika’daki Carlsbad Mağaraları, Utah’taki Bryce Kanyonu, Florida’daki Dry Tortugas, olağanüstü bir gezi imkanıyla bir tık uzağınızda…

GEZMEK İÇİN TIKLA… 


National Museum

Hey dinozor severler, macera sizi bekliyor. Dünyanın en önemli müzesi olarak kabul edilen National Museum, doğa ve tarih tutkunu tüm aileleri karşılamak için burada… Washington’daki müzede bitkiler, hayvanlar, fosiller, meteorlar ve çok daha fazlası var.

GEZMEK İÇİN TIKLA… 

National Aquarium

ABD’nin Baltimore şehrindeki Ulusal Akvaryum, yüzlerce balığa ev sahipliği yapıyor. Ayrıca tropikal bir bahçe ve zengin akvaryum çeşidiyle rengarenk bir dünya için tıklayın… 

GEZMEK İÇİN TIKLA… 

 

https://www.ajandakolik.com/sanat-eve-sigar-ucretsiz-erisime-acilan-gezi-muze-kutuphane-web-siteleri/

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media