AjandaKolik Reklam

 

 

Haluk Bilginer’e ‘Şahsiyet’le gelen Emmy En İyi Erkek Oyuncu adaylığı


Televizyon dünyasının en prestijli ödüllerinden Uluslararası Emmy Ödülleri için adaylar bugün açıklandı. ‘Şahsiyet’ dizisindeki Agâh Beyoğlu rolüyle Haluk Bilginer, adaylardan biri oldu. 

21 ülkeden 11 kategoride 44 adayın olduğu listede Haluk Bilginer ‘Şahsiyet’ dizisindeki Agâh Beyoğlu rolündeki ‘En İyi Erkek Oyuncu’ kategorisinde aday gösterildi.

Bİlginer’le birlikte aynı kategoride aday gösterilen diğer oyuncularda Christopher Eccleston (Come Home), Raphael Logam (Impure), Jannis Niewöhner (Beat).

Kazananlar kasım ayında yapılacak törende açıklanacak.

‘ŞAHSİYET’İ HATIRLAYALIM 

Onur Saylak’ın yönettiği, Hakan Günday’ın senaryosunu yazdığı “Şahsiyet”te ayrıca Cansu Dere, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memili, Müjde Ar, Hümeyra gibi isimler rol alıyor.

65 yaşındaki adli katip memurluğundan emekli olan Agâh (Haluk Bilginer) ile cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra’nın (Cansu Dere) kesişen yolları, heyecan dolu bir hikaye olarak karşımıza çıkmıştı. Agâh ve Nevra’nın adım adım birbirlerine yaklaşmaları bir tesadüften çok bir bulmcanın eksik parçalalarını bulmak gibiydi.

Türk dizi tarihinin hiç kuşkusuz en önemli ve başarılı yapımlarından bri olarak kabul edilen ve Puhu TV’de yayınlanan ‘Şahsiyet’, ilginç ve ürpertici senaryosuyla televizyon dünyasının unutulmazları arasında yerini aldı.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media