banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Barış İnce’nin ilk gençlik ve çocuk kitabı: Kıyıdaki Çocuklar

‘Sarsıntı’ isimli kitabıyla 2019 Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü’nü kazanan Barış İnce, ilk defa çocuklar ve gençler için yazdı: Kıyıdaki Çocuklar.

Barış İnce‘den bu defa bir yetişkin kitabı değil de çocuk kitabı okuyacak olmak heyecan verici! Can Yayınları’ndan çıkan ‘Çelişki’ ve ‘Sarsıntı’ kitaplarının yazarı, şimdi de gençler ve çocuklar için bir roman hikaye kaleme aldı.
İnce, ‘Kıyıdaki Çocuklar’la genç okurları hem güldürmeye hem paylaşmak üzerine düşünmeye davet ediyor. Kitap, 10 yaş ve üzeri tüm çocuklar için Can Çocuk raflarında yerini aldı bile.


O zaman kitaptan bir paragrafı da şuraya not edelim; biz de heyecanla okumayı bekliyoruz.

O koy onlar için neden bu kadar önemliydi? Sonuçta evleri, mahalleleri, güzel bahçeleri vardı. Kafasında yeni sorular oluşmaya başladı. Değer miydi birbirlerini incitmeye? Bunu eve gidince annesine sormak istedi. Ne de olsa büyükler her şeyi bilirdi. Ne sıkıcı değil mi? Her şeyi bilince merak edecek ne kalır?

Kimdi kıyının ‘gerçek’ sahipleri? Kahramanlarımız B, Z ve G mi? Yoksa onlar kıyıda oyun kurmadan önce burada yaşayanlar mı? Peki, bir yerin ‘sahibi’ olunabilir miydi? Üç çocuğun, bir kıyıyı kendilerine yer edinmesiyle başlayan hikâyeleri, bir gün, ’yeni gelenlerle’ yeniden şekilleniyor. Bu yaz, genç kahramanlarımızı hayata ve birlikte yaşamaya dair bambaşka sorular ve eğlenceli keşifler bekliyor.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media