AjandaKolik Reklam

 

 

Tüketim hırsına karşı: Recycle Çöpten Sanata

Resim çalışmalarının yanı sıra düzenlediği ve katıldığı uluslararası workshoplar ve sosyal sorumluluk projeleriyle de tanınan Ressam Burcu Erkal Salman, “Recycle – Çöpten Sanata” adlı 5. solo sergisiyle sanatseverle buluşuyor.

2004’te ilk kişisel sergisini açan ve çalışmalarıyla Polonya’nın Jan Dlugosz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin desteklediği Uluslararası Sanat Sergisi’ne davet edilen tek Türk sanatçı unvanını taşıyan, Amerika, Hollanda, Rusya, Yunanistan ve Bulgaristan’daki sanatseverlerin koleksiyonlarında da eserleri bulunan Burcu Erkal Salman, “Recycle” sergisiyle tükenmekte olan doğanın sözcüsü olma misyonunu üstleniyor. Eserlerinde doğaya, önlenemez tüketim hırsına ve geri dönüşüm konusuna dikkat çeken Salman, her gün tüketmekte olduğumuz ürünlerin atıklarına ve ambalajlarına sanatsal dokunuşlarıyla yeni bir ruh kazandırarak, yoğun kullandığı boya katmanlarıyla tüketim çılgınlığını ifade ediyor. Doğanın her şeye rağmen çırpınışı gerçeğini tuvalinde gözler önüne sanatçının sergisi Eva Sanat Galerisi’nde 28 Eylül-15 Ekim 2019 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Profesyonel sanat hayatına figüratif çalışmalarla başlayan ve 2011 sonrasında çalışmalarını soyut alana taşırken toplumsal ve evrensel sorunları da dokunan Burcu Erkal Salman’ın bu kez çöpten sanata estetik yolculuğunu sürdürürken, önlenemez tüketim hırsına karşı, geri dönüşüm konusuna dikkat çekmek için atık maddeleri muhteşem sanat eserlerine dönüştürüyor.

 

 

You don't have permission to register
Follow us on Social Media