GUPSE ÖZAY, 9 YIL SONRA YİNE “TERS YÜZ”ÜN “ÜZÜNTÜ” KARAKTERİ İÇİN STÜDYODA

Disney ve Pixar’ın klasikleşen animasyon filmlerinden Oscar ödüllü “Ters Yüz”ün ikincisi için geri sayım başladı. Gupse Özay, 9 senenin ardından “Üzüntü”yü yeniden seslendirmek üzere mikrofon başına geçerken, izleyicilerin yeni filmde tanışacakları “Kaygı” duygusunu ise güçlü oyunculuğuyla birlikte sosyal medya hesabında paylaştığı orijinal içeriklerle de büyük beğeni toplayan Aslı İnandık seslendirdi. 

Bir insanın içindeki duygular, onun kontrol odası olsaydı ve bu duygular insan vücudunda karşınıza çıksaydı neler hissederdiniz? Bu sorunun cevabını renkli dünyası ve özgün anlatımıyla beyazperdeye taşıyan ve de Oscar ödülüne layık görülen Disney ve Pixar ortak yapımı “Ters Yüz”, yepyeni macerasıyla sinemalara gelmeye hazırlanıyor. 14 Haziran’da vizyona girecek film, karne hediyesi olarak tatil başlangıcına renk katacak ve yine 7’den 70’e geniş bir izleyici kitlesini dünyasına davet edecek.


Seslendirme yönetmenliğini Oğuz Özoğul’un yaptığı “Ters Yüz 2″nin Türkçe seslendirmeleri tamamlandı. Gupse Özay’ın 9 senenin ardından yeniden stüdyoya “Üzüntü” karakteri için girdiği yeni filmde fragmanı paylaşıldığı an büyük merak uyandıran en yeni duygusu “Kaygı” içinse Aslı İnandık mikrofon başına geçti.


Walt Disney Animation Studios’un 100’üncü yıl filmi olan ‘Dilek’in kapanış şarkısını seslendirerek bu sihir dünyasının kapılarını aralayan Yaren Özaydın, “Gıpta” duygusunu seslendirirken; “Neşe”yi Aysun Topar, “Bıkkınlık”ı İrem Alnıaçık, “Utanç”ı Oğuz Özoğul, “Korku”yu Murat Şen, “Tiksinti”yi Suzan Acun,”Öfke”yi ise Ercan Demirel seslendiriyor. Bu duyguların kabuğunda yer alan karakterlerden Riley’yi Duru Atlıhan’ın sesinden dinleyeceğimiz filmde Valentina’ya Gizem Gülen, Koç Roberts’a ise Burçin Artut sesiyle üç boyutlu hale getiriyor.

Senaryosunu Meg LeFauve’ün yazdığı, yönetmen koltuğunda ise Kelsey Mann’in oturduğu “Ters Yüz 2”, 14 Haziran’da sinemaseverlerle buluşacak.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media