Gotik müziğin dev isimleri Ash Code ve Dunkelsucht İstanbul’a geliyor

ajandakolik


Kara Balo organizasyonu ile İstanbul’a gelecek olan İtalyan Ash Code ile İsviçreli Dunkelsucht 13 Mart Cuma akşamı The Wall Saloon’da sahneye çıkacak.

13. Cuma Performansı

Dark wave müziğin önemli temsilcisi Ash Code vokalde Alessandro Belluccio, klavyede Claudia Nottebella, bas gitarda Adriano Belluccio’dan oluşuyor. 2014 yılında Napoli’de kurulan grup, müziğinde post-punk, synthpop ve EBM tarzlarından oluşan tınılar barındırıyor. Kurulduğu günden beri 3 stüdyo albümü ve 4 EP yayınlayan Ash Code; Gang of Four, New Model Army Clan of Xymox, Minuit Machine ve Sixth June gibi türünün önde gelen isimleriyle sahneyi paylaştı, ortak çalışmalar yaptı. Ayrıca Wave-Gotik-Treffen, Entremuralhas, Nocturnal Culture Night, Amphi, M’era Luna , Castle Party gibi büyük Dark/Goth festivallerde çaldı. Alternatif müzik piyasasının yakından takip ettiği Ash Code, İstanbullu müzikseverler için özel önem taşıyor.

Duygusal ve keskin

İsviçreli elektronik müzik projesi Dunkelsucht ise industrial, EBM ve synthpop tarzlarındaki duygusal melodilerle dolu müzikleriyle sıkı bir hayran kitlesine sahip. Duygusal melodileri sert ve keskin ritimlerle şekillendiren Dunkelsucht, bağımlılık yaratan tınıları ile dinleyicilerini karanlık ve hülyalı bir yolculuğa davet ediyor.

Kara Balo organizasyonuyla The Wall Salon sahnesinde Gamze Koba (Darkwave / EBM) ve DJ Spectre (Darkwave / Dark Electro) geceyi ateşleyecek DJ’ler olacak.

 

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kilimanjaro'da Latintronica gecesi

Lezzeti odağında tutan ve bomontiada’ya farklı bir yaklaşım getiren Kilimanjaro, menüsünde yer alan lezzetlerle misafirlerine ayrıcalıklı bir deneyim yaşatırken gerçekleştirdiği müzik performanslarıyla da oldukça ilgi çekiyor. Kilimanjaro’da 29 Şubat’ta gerçekleşecek Latintronica gecelerinde DJ Aytun’un çaldığı müziklere Umur Meriç’in canlı trompet performansı eşlik edecek. Kilimanjaro misafirleri saat 21.30’da başlayacak Latintronica performansları ile ister yemekleri boyunca isterlerse de yemek sonrasında kaliteli müziğe doyacaklar. […]