AjandaKolik Reklam

 

 

Bu defa sırada “Asi Delikanlılara Uykudan Önce Hikâyeler” var!

Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler olur da Asi Delikanlılara olmaz mı? Hayatın içindeki süper kahramanlarla tanışmaya hazır mısınız? Bu kitapta insanüstü güçleri olmadan dünyayı değiştirmeyi başarmış kahramanlar var!

Ressamlar, müzisyenler, dansçılar, sporcular, yazarlar, aşçılar, aktivistler, kaşifler, mucitler, bilim insanları… Pelerin ya da kılıca ihtiyaç duymadan süper kahraman haline gelen 50 çocuğun ilham verici öyküleri bu sayfalarda…
Yaşamın her alanında yaptıkları yeniliklerle tarihe geçen 50 kahramanın hikâyeleri yaşamını başkalarının sözleri ya da düşünceleriyle değil kendi hayalleriyle şekillendirmek isteyen tüm delikanlılara ilham vermek için raflarda yerini aldı. L. Marvel yazdı, Bengi De Sa Matos Paixao dilimize çevirdi. “Asi Delikanlılara Uykudan Önce Hikâyeler”, Karakarga Yayınları’ndan çıktı.

Kitapta kimler var, hadi göz atalım…

ALBERT EINSTEIN: Kelimelerle arası çok kötü olsa da sayılar sayesinde tarihteki en önemli insanlardan biri olan çocuk.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY: Hayatını bulutların arasında geçiren ve tüm zamanların en sevilen dünya dışı karakterini yaratan çocuk.

HARRY HOUDINI: Binlerce kez ölümden kaçan ve dünyanın en ünlü sihirbazı olan çocuk.

JOHN LENNON: İçsel öfkesini aşarak barış şarkıları söyleyen çocuk.

KILIAN JORNET: Dünyanın tepesine herkesten daha hızlı tırmanan çocuk. Hem de iki kez.

LIONEL MESSI: Boyu uzamayan ancak tarihin en iyi futbolcularından biri olan çocuk.

NIKOLA TESLA: İcatlarıyla bilimde birbiri ardına devrim yapan çocuk.

STEPHEN HAWKING: Tekerlekli sandalyeden evreni fetheden çocuk.

STEVEN SPIELBERG: Oyuncaklarıyla ev yapımı filmler çeken ve Hollywood’un en başarılı yönetmeni olan çocuk.

USAIN BOLT: Bir bacağı diğerinden daha kısa olmasına rağmen tüm hız rekorlarını kıran çocuk.

Ve onlar gibi tam 40 çocuk daha… Alfabetik sırayla…

Alan Turing – Albert Casals – Albert Einstein – Albert Espinosa – Andre Agassi – Antoine de Saint-Exupéry – Barack Obama – Bill Gates – Bobby Fischer – Charles Darwin – Che Guevara –  Dalay Lama –  Félix Rodríguez de la Fuente – Haile Gebrselassie – Harry Houdini – Harvey Milk – İkbal Mesih – Isaac Newton – Jacques Yves Cousteau – Jamie Oliver – John Lennon – Jules Verne – Kelvin Doe Kílian – Jornet Leonardo Da Vinci-  Lili Elbe – Lionel Messi – Louis Braille – Ludwig Van Beethoven – Mahatma Gandhi – Martin Luther King – Mesud Hasani – Nelson Mandela – Nikola Tesla – Oskar Schindler – Paul Poiret – Pedro Duque – Primo Levi – Rudolf Nureyev – Roald Amundsen – Sebastião Salgado – Shigeru Ban – Stephen Hawking – Steve Irwin – Steven Spielberg – Tenzing Norgay – Usain Bolt – Vicente Ferrer – William Shakespeare – Wolfgang Amadeus Mozart   

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media