banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

GERÇEK BİR KÖPEĞİN HİKAYESİ “ÜÇ”


Yazar
Stephen Michael King’in gerçek bir köpeğin hikayesinden yola çıkarak yazdığı “Üç”, Sarp Dakni’nin hayalgücüyle MEAV Yayıncılık’tan çıkan kitaplar arasında yerini aldı. 

Bugüne kadar 80’den fazla kitaba imza atan ödüllü yazar ve illüstratör Stephen Michael King, gerçek bir köpekten ilham alarak yazdığı ve Poland Sendromu teşhisi konulan erkek kardeşine ithaf ettiği Üç’te, üç bacaklı bir köpeğin sıcacık öyküsünü anlatarak kalplere dokunuyor.

Çünkü kendini olduğu gibi sevebilmek muhteşem bir şeydir!


Stephen Michael King 

Walt Disney için çalıştı, televizyon programlarına özel kuklalar tasarladı, kendi hikayelerinden tiyatro oyunları uyarladı ve yaklaşık 20 yılda 80’den fazla kitaba imza attı. Kitapları dünya çapında çok satan ödüllü yazar; eşi, iki çocuğu ve evlat edindikleri üç köpeğiyle birlikte Avustralya’da yaşıyor. Her gün stüdyosunda yazıyor, çiziyor, tasarlıyor… Bir gün kitaplarının çevrildiği tüm ülkeleri ziyaret etmek istiyor. King, Poland Sendromu teşhisi konulan erkek kardeşine ithaf ettiği İşte Üç (Three) kitabını, gerçek bir köpeğin hikayesinden ilham alarak yazdı.

Sarp Dakni 

1975 Ankara doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi bölümünden mezun oldu. Editör, müzik yazarı, DJ. Barınaktan evlat edindiği ve hayatına aniden giren Pöti’yle köpeklerin dünyasına adım attı. 10 yılı aşkın süredir Tanış Onunla projesiyle terk edilmiş köpeklerin tedavileri ve yuva bulmaları üzerine çalışıyor. Üç köpeği ile birlikte Ayvalık’ta yaşıyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media