Geçtiğimiz altı ayda acaba neler oldu?

ajandakolik

(…)

geçtiğimiz altı ayda çok şey oldu
nasıl işse artık beni yerimden eden fırtına
bir tek sana uğramadı
buna gönül koymadım.

(…)

geçtiğimiz altı ayda çok şey oldu
kalbin minyatür bir sapandı sanki
bu daldan buraya, bir ben, bir başıma
düşmüş olamazdım değil mi?

En son kadın yazar ve çizerlerin bir araya geldiği ‘Rağmen’ kitabının genel yayın yönetmenliğini yapan Sinem Sal’ı tanıyanlar onu daha çok ‘Yine de Amin’ ve ‘Dank’ kitaplarından hatırlayacaktır. Sinem Sal’ın şiirleri beş yıl sonra Geçtiğimiz Altı Ayda Çok Şey Oldu ismiyle raflarda yerini aldı. Beklemenin tarihini yazanlara, en dramatik koşullarda ironiyle avunanlara yazdığı şiirlerle bilinen Sal’ın kitabı Karakarga etiketiyle Türkçe edebiyata ve hayata dâhil oldu.


Ölümün ve yaşamın sokaklarında gezintiye çıkmış, kendi sokağında göçebe bir şiiri var Sinem Sal’ın. Uçmamakta özgürlüğü bulan kanatlı bir şiir.

Geçtiğimiz Altı Ayda Çok Şey Oldu, gökkuşağının tüm renklerinin siyahla dans ettiği bir kitap. Âşıkların, göçebelerin, evini arayanların sığınabileceği, kendilerine ait bir oda bulabileceği devasa bir şiir sokağı.

Kitabın ismi de cezbedici. Geçtiğimiz altı ayda kendi yaşadıklarınızı da düşünmeden edemiyorsunuz. Sahi sizin de çok şey oldu mu?

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Ali İsmail Korkmaz, Moğollar ve ALİKEV Müzik Topluluğu'yla anılıyor

Taksim Gezi Parkı protestoları esnasında Eskişehir’de darp edilme sonucu hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz, 10 Temmuz Çarşamba günü ölümünün altıncı yıl dönümünde ailesi ve tüm sevenleriyle birlikte anılacak.  2013 yılında Taksim Gezi Parkı protestolarına destek amacıyla Eskişehir’de katıldığı yürüyüş sırasında darp edilerek henüz 19 yaşındayken hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz, ölümünün […]