Geç olmadan dizi ve film setleri durdurulsun!

ajandakolik


Bu sese kulak verin! Sinema ve televizyon film sektörü çalışanları, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere tüm bakanlıklara ve devlet kurumlarına setlerin durdurulması için çağrıda bulundu.

Açıklama şöyle: 
Yüksek riskli sınıfta yer alan, yoğun insan ve ekipman sirkülasyonunun olduğu çalışma alanlarımız dizi, sinema ve reklam setlerindeki çalışma koşulları, temel ihtiyaçların karşılanmasındaki bazı zorluklar, bununla birlikte oluşturulması zorlaşan sağlıklı, hijyenik çalışma ortamı güçlükleri ve her bir çalışanın potansiyel taşıyıcı olma ihtimali karşısında tüm çalışmaların en az 2 hafta ertelenmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Dünya Sağlık Örgütü’nün ve ülkemizdeki kamu otoritelerinin korona virüsüne karşı aldığı önlemler ve yaptığı uyarılar doğrultusunda; yüksek risk altında çalışanlar olarak, sağlıklı bir ortam oluşana kadar hem kendi sağlığımız, hem de virüsün daha hızlı yayılmaması adına; başta Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm bakanlıkların ve devlet kurumlarının “SETLERİN DURDURULMASI VE EN AZ 2 HAFTA ERTELENMESİ” kararını acil olarak almasını bekliyoruz.”

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Evde zaman geçiren çocukların izleyebileceği 8 TV programı

Son günlerde dünya gündeminde olan koronavirüs sebebiyle ailece evde geçirdiğimiz saatler arttı. Aileler, çocuklarının zamanını öğrenimlerinden geri kalmadan en verimli şekilde nasıl geçirebileceklerini düşünüyorlar. […]