Nermin Yıldırım’ın “Unutma Dersleri” kitabıyla yeniden

ajandakolik


Yakın dönem Türk Edebiyatının takip ettiğimiz kadın yazarlarından Nermin Yıldırım’ın 2015 yılında
yayımlanan romanı “Unutma Dersleri” hep kitap logosuyla 20 Mart’ta raflarda!

Nermin Yıdırım’ın yazın hayatındaki dördüncü kitabı ve belki de en mizahi romanı “Unutma Dersleri”, hem acıklı hem neşeli. Yani kederli ama eğlenceli bir hikaye!

İnsanın sonu gelmez yalnızlığını modern dünyanın tuzakları üzerinden tarif eden yazar, bitmiş bir aşkın fonunda, belleğin karanlık dehlizlerine daldırıyor muzip kalemini. Bir yandan neşeli diliyle gülümsetirken bir yandan da hayat karşısındaki çaresizliğimizi yüzümüze vurarak sarsıyor bizi.

Aşk acısıyla baş edemeyen Feribe, Mazi İmha Merkezi’ne başvurur. Bu tuhaf merkezde alacağı dersler yoluyla acı veren tatlı hatıralarını unutmayı hedeflemektedir. Peki Feribe yana yakıla geçmişiyle uğraşırken, bugünün payına ne düşecek? Bugün de vakti geldiğinde derslerin konusu olmak üzere sıraya mı girecek, yoksa Feribe’nin geçmişin oyunbaz gölgeleri arasında nefes almayı öğrenmesi mi gerekecek?

Hayat dediğin neydi ki zaten; bitecek diye korktuğun kısıtlı vakti, bozuk para gibi harcama telaşı.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Geç olmadan dizi ve film setleri durdurulsun!

Bu sese kulak verin! Sinema ve televizyon film sektörü çalışanları, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere tüm bakanlıklara ve devlet kurumlarına setlerin durdurulması için çağrıda bulundu. Açıklama şöyle:  Yüksek riskli sınıfta yer alan, yoğun insan ve ekipman sirkülasyonunun olduğu çalışma alanlarımız […]