AjandaKolik Reklam

 

 

EN YETKİN AĞIZDAN “HER KOŞULDA EBEVEYNLİK”

 

 

Gelişimsel psikoloji profesörü ve klinik psikolog Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk’un, Doç. Dr. Emre Dorman ile söyleşisinden ortaya çıkan Her Koşulda Ebeveynlik kitabı, Epsilon Yayınları etiketiyle artık raflarda…  

Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk, çocuk psikolojisi ve gelişimi üzerine yaptığı bilimsel ve uygulamalı çalışmalarıyla tanınıyor. Selçuk çalışmalarında, çocuk ve gençlerin psikolojik sağlığına ve gelişimine etki eden ebeveyn tutumlarını ve diğer çevresel unsurları inceliyor, bu konularda seminer ve eğitimler veriyor.

İnsan doğası ve gelişim süreçleri üzerine kaleme aldığı ilk kitabı İnsanHer Koşulda’yı 2019 yılında yayımlayan Ayşe Bilge Selçuk, Her Koşulda Ebeveynlik’te bu defa, felsefe ve din bilimleri alanındaki çalışmalarının yanı sıra “Aklımdaki Sorular” isimli televizyon programıyla tanınan Doç. Dr. Emre Dorman’ın sorularını yanıtlıyor. Epsilon’un psikoloji literatürüne kazandırdığı kitapta ikilinin söyleşisi, çocuk yetiştirirken bilinmesi gereken önemli bilgilerin altını tek tek çiziyor.

Her Koşulda Ebeveynlik, bilgi kirliliğinin çok olduğu bir konuda, çocuk yetiştirme konusunda merak edilenleri en yetkin ağızdan anlatıyor. Çocuğun gelişiminde mizacın yerinden kaygılı mizaç ile kaygı bozukluğu arasındaki farka; okul başarısının nasıl destekleneceğinden duygu kontrol becerisine; otoriter ebeveynliğin sakıncalarından ebeveynlikte doğru bilinen yanlışlara akıllardaki birçok sorunun yanıtları, Her Koşulda Ebeveynlik’te okurları bekliyor.

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media