AjandaKolik Reklam

 

 

LİMAK FİLARMONİ ORKESTRASI’NDAN YILBAŞI KONSERİ

 


Limak Vakfı tarafından çok sesli müziği geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla 2017 yılında kurulan Limak Filarmoni Orkestrası, 21 Aralık tarihinde Ankaralı sanatseverlere müzikle dolu unutulmaz bir gece yaşattı.
CSO Ada Ankara’da gerçekleşen konserin, orkestra şefliğini Francesco Ivan Ciampa üstlenirken, sahnede dünyaca ünlü solistler Anna Pirozzi ve Murat Karahan yer aldı.

Limak Vakfı tarafından çok sesli müziği geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla kurulan Limak Filarmoni Orkestrası, yeni yılı kutlamak amacıyla planladığı Ankara ve İstanbul konserlerinin ilkini Ankara’da gerçekleştirdi. ‘Limak Filarmoni Operanın Yıldızlarıyla’ adı verilen konser dizisinin ilkine, Ankara’nın iş ve sanat dünyası başta olmak üzere medya da yoğun ilgi gösterdi.


CSO Ada Ankara’da gerçekleştirilen ve Şef Francesco Ivan Ciampa’nın orkestra şefliğini yaptığı yeni yıl konserinde, dünyanın en büyük sahnelerinde yer alan iki solist Murat Karahan ve Anna Pirozzi yer aldı. Konserde P.I. Tchaikovsky’den Nutcracker, Waltz of the Flowers, J. Strauss’dan Die Fledermaus, Gianni Schicchi’den O Mio Babbino Caro gibi eserlere yer verildi.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media