Duygu Asena Roman Ödülü için son başvuru tarihi ne zaman?

ajandakolik

Türkiye’yi kadın hakları özgürlük ve eşitlik konularında  “ilk”lerle tanıştıran Duygu Asena’nın anısına, 2007 yılından itibaren verilen Duygu Asena Roman Ödülü için başvurular devam ediyor. Edebiyat dünyasında başarıları desteklemek amacıyla değer görülen ödül için son başvuru tarihi, 28 Şubat 2020.

Doğan Kitap’ın Duygu Asena‘nın anısını ve fikirlerini yaşatmak için düzenlediği Duygu Asena “Kadının Hâlâ Adı Yok” Roman Ödülü için başvurular devam ediyor. 2019 yılı içerisinde Türkiye’de faaliyet gösteren bir yayınevi tarafından basılmış ve Türkçe yazılmış roman türündeki eserlerin katılabileceği ödülün bu yılki değeri 10 Bin lira.

Seçici Kurul

Türkiye’de kadının yerini sorgulayan, hayata kadınların penceresinden bakan, yaşanan zorlukları edebiyata taşıyan roman türündeki eserlerin değerlendirileceği Duygu Asena Roman Ödülü’nünseçici kurulu iseDoğan Hızlan, Filiz Aygündüz, Asuman Kafaoğlu Büke, Gaye Boralıoğlu, İhsan Yılmaz ve Sibel Oral’dan oluşuyor.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Coşar Kulaksız'ın fotoğraf sergisi Teşvikiye Işık Galerisi’nde

Fotoğraf sanatçıcı Coşar Kulaksız’ın alışılagelmiş boyutların ve oranların dışında çalıştığı fotoğrafları Teşvikiye Işık Galerisi’nde… Fotoğraf sanatçısı ve küratör Coşar Kulaksız’ın uzun çalışmalar sonucu ortaya çıkan “Unuttuklarımızı Özlediğimiz Hatırladıklarımızdan Uzaklaştığımız Bir Oyun Bu” adlı fotoğraf sergisi 18 Şubat 2020 Salı günü Teşvikiye Işık Galerisi’nde sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.  Farklı dönemlerde farklı mekânlarda […]