banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Coşar Kulaksız’ın fotoğraf sergisi Teşvikiye Işık Galerisi’nde


Fotoğraf sanatçıcı Coşar Kulaksız’ın alışılagelmiş boyutların ve oranların dışında çalıştığı fotoğrafları Teşvikiye Işık Galerisi’nde…

Fotoğraf sanatçısı ve küratör Coşar Kulaksız’ın uzun çalışmalar sonucu ortaya çıkan “Unuttuklarımızı Özlediğimiz Hatırladıklarımızdan Uzaklaştığımız Bir Oyun Bu” adlı fotoğraf sergisi 18 Şubat 2020 Salı günü Teşvikiye Işık Galerisi’nde sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor


Farklı dönemlerde farklı mekânlarda objektifine yansıyan kareleri, şiirleriyle bir araya getiren Coşar Kulaksız’ın sergisinde 76 fotoğraf sanatseverlerle buluşacak. Şems’in 40 kuralıyla tanıştıktan sonra 40 haftada hayatının değiştiğini anlatan Coşar Kulaksız, bu süreç sonucu ortaya çıkan fotoğraflarıyla ziyaretçilerine hem siyah-beyaz hem de pastel renkli bir dünya sunuyor. Sanatseverlerin kendi dünyalarından kareler bulacağı “Unuttuklarımızı Özlediğimiz Hatırladıklarımızdan Uzaklaştığımız Bir Oyun Bu” adlı sıra dışı serginin ve kitabın konseptini Bülent Erkmen oluşturdu.


Sanatçı fotoğrafa bakış açısını şöyle tanımlıyor: “Hayatı hep yatay ve belli bir formattan görmeye alışığız ve şartlanmışız. Ben ise çok dar ve dik panoramalar ile kendimi ifade etmeyi tercih ediyorum ve aslında bu şekilde o görüntü ile ilgili fikrimin vücut bulduğuna inanıyorum. Fotoğraflarım genel olarak siyah beyaz ve fakat benim için renkli veya siyah beyaz diye de bir ayrım yok. İyi bir kurgu ile form neyi gerektiriyorsa öyle ifade edilmeli…”

Kulaksız’ın hedefleri arasında şiir kitabını yayınlamak, 1001 Gece Masalları’nın geçtiği şehirleri fotoğraf karelerine yansıtmak da bulunuyor.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media