Duygu Asena Roman Ödülü bu yıl Irmak Zileli’nin

ajandakolik


Doğan Kitap’ın Duygu Asena’nın anısını ve fikirlerini yaşatmak için düzenlediği Duygu Asena “Kadının Hâlâ Adı Yok” Roman Ödülü’nün bu yılki kazananı belli oldu.

Türkiye’yi kadın hakları özgürlük ve eşitlik konularında ‘ilk”lerle tanıştıran Duygu Asena’nın anısına, 2007 yılından itibaren verilen Duygu Asena Roman Ödülü sahibini buldu. 2019 yılında Everest Yayınları’ndan çıkan “Son Bakış” romanıyla Irmak Zileli, 2020 Duygu Asena Roman Ödülü’nün kazananı oldu.

Bu yılki jüri Doğan Hızlan, Filiz Aygündüz, Asuman Kafaoğlu Büke, geçen yılın kazananı Gaye Boralıoğlu, İhsan Yılmaz ve Sibel Oral’dan oluşuyordu.

Zileli, ödülle ilgili duygularını şöyle ifade etti: “Son Bakış’ın Duygu Asena Roman Ödülü’nü almış olması benim için çok anlamlı. Duygu Asena’yı bir kez daha saygıyla anıyorum. Dilerim ki Son Bakış, adsız bırakılanların, yok sayılanların sesine ses olan edebiyat okyanusunun damlalarından biri olmaya hak kazanmıştır.”

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sertab Erener'den yeni albüm öncesi ilk şarkı "Bu Dünya"

O zaman size yine güzel bir havadis verelim! Sertab Erener,  2016 tarihli ‘Kırık Kalpler Albümü’nden yaklaşık 4 yıl aradan sonra yepyeni şarkılardan oluşan 13. stüdyo albümü “Ben Yaşarım”ı 12 Haziran […]