Çocuklara ücretsiz “Koronavirüs Öyküsü”

ajandakolik

Koronavirüsü çocuklara anlatmak için birlikte öykü okumaktan daha iyi bir yol olabilir mi? Doğan Egmont çocuklara koronavirüsü anlatmak için ücretsiz bir e-kitap yayınladı.

Koronavirüsün yol açtığı duygular ve beraberinde gelen bütün kısıtlamalarla başa çıkmak için Çocuk ve Ergen Nöropsikiyatristi Francesca Dall’Ara tarafından yazılan “Koronavirüs Öyküsü” bu karmakarışık gerçekliği çocuklara basit bir dille anlatmayı amaçlıyor.


Doğan Egmont sitesinden ücretsiz olarak okunup indirilebilen kitap 2 yaşından itibaren tüm çocuklar için uygun. Renkli çizimleri ile çocuklar için dikkat çekici şekilde tasarlanan kitap aynı zamanda ebeveynlerin çocuklarına bu pandemi sürecini açıklamak ve kendilerini bundan nasıl koruyacaklarını öğretmek konusunda da rehber niteliğinde. Kitabı indirme linkine Doğan Egmont’un internet sitesinden erişmek mümkün.


Kitabı indirmek için:http://doganegmont.com.tr/okulcagi/kitap/cocuklar-icin-koronavirus-oykusu

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Korona günlerinde en çok okunan yazarlar ve en çok satan kitaplar hangileri?

Avrupa’nın en büyük kitabevi olan BKM Kitap’ın yaptığı araştırmaya göre karantina günlerinde en çok okunan yazar ve kitaplar belirlendi. Buna göre Türkiye’de en çok okunan yazar Sabahattin Ali, en çok satan kitap ise İlber Ortaylı’nın “Bir Ömür Nasıl Yaşanır?” adlı kitabı oldu. BKM Kitap, kitapseverler için “Pandemi günlerinde kitap alışverişinde […]