banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Beykoz Üniversitesi’nden Korona Günleri sergisi

Beykoz Üniversitesi korona günlerinde de sanata ara vermiyor. İkinci online sergisini sanatseverler ile buluşturan Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi “Korona Günleri” başlıklı bir karma sergi düzenliyor. Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Hülya Küpçüoğlu yönetiminde gerçekleşen sergiye www.beykoz.edu.tr web sayfasından ulaşılabiliyor.

Beykoz Üniversitesi özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin katkılarıyla düzenlenen online sergi sanatseverlerle buluşuyor. Sergide profesyonel sanatçılar karantina günlerindeki düşünceleri üzerinden kendi söylemleri doğrultusunda yaptıkları eserini sergiliyorlar. Dijital Oyun Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Simin Gerçek, Öğr. Gör. Ahmet Börekçi ve yönetimindeki öğrenciler tarafından tasarlanan  sergi sanal bir sergiyi “video” tekniğiyle değil de gerçek bir serginin izleyicilere gerçeklik bağlamından aktarılmasında ve dijital oyun tasarımı tekniğiyle sunulmasında öncülük yaparak bir ilke imza atıyor.


Dijital Oyun Tasarımı Bölümü öğrencileri dijital oyun programlarını kullanarak, sergiyi kişilerin içerisinde istediği gibi dolaşarak gezebileceği bir biçimde tasarladı. Sanal sergi salonuna giren kullanıcılar gerçek hayattaki sergi gezme ritüeline uygun şekilde sanal sergiyi  istedikleri koridora istedikleri kadar giderek gezme ve istedikleri tabloyu istedikleri sürede inceleme imkanına sahip olacaklar. Tabloya yaklaştıklarında tablo hakkında tüm bilgileri de okuyabilecekler.


Sergiye katılan sanatçılar: Teoman Südor, Gülseren Südor, Muzaffer Tire, Ferhunde K. Öner, Ceyda Güler, Soner Tire, Müge Süel, İclal Erentürk, Adviye Bal, Füsun Çağlayan, Çiler Süyev, Öznur Eren, Zuhal Arda, Hasan Çevik, Nurcan Perdahçı, Aynur Karakaş ve Merva Kelekçi Olgun.

Sergi bağlantı linki:  https://www.beykoz.edu.tr/content/koronagunlerisergisi/

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media