banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

BÜYÜK KÜÇÜK TÜM ENDİŞELİLER OKUSUN: BİRAZCIK ENDİŞELİHer tür endişeyle ve ilk defa okula başlama gibi yeni deneyimlerle yüzleşen çocuklar için bir kitap önerimiz var. Büyük küçük tüm endişelilerin okuması gereken bir hikâye bu! Yazar ve çizer Ciara Gavin’in yazdığı ve ödüllü çizer Tim Warnes’ın sevimli çizimleriyle renk kattığı bir kitap: “Birazcık Endişeli”, Meraklı Tilki Kitaplığı’ndan çıktı.

Birçok çocuk; okulu,sosyal aktiviteleri ve iyi bir gece uykusunu kafalarında dönüp duran endişeli düşünceler yüzünden kaçırıyor.Çocukların gece gündüz bu durumda olduğuna şahit olan pek çok ebeveyn ise hayal kırıklığı ve çaresizlik duygusuyla üzüntü yaşıyor.Okula gitme, servise binme, evden ayrı kalma, arkadaşsız kalma, başarısız olma gibi pek çok konuda çocuklar sıkıntı yaşayabiliyor.

Bu kitap; endişe ve korku duygusunu yaşa uygun bir biçimde, nazikçe ele alıyor. Önemli mesajlarla katmanlanmasına rağmen hikâye çok eğlenceli ve moral verici!

Çocukları; kendi içlerinde ve başkalarında bulunabilecek sorunlara karşı anlayışlı olup empati yapmaya teşvik ediyor.Ayrıca arkadaşlığın önemini, arkadaşların birbirlerini nasıl destekleyebileceğini, durum ne olursa olsun nasıl neşeli kalınabileceğini vurguluyor.

Zor bir durum karşısında; zorluğu kabul edip üstesinden gelmeyi mi seçiyoruz yoksa geri çekilip kaygının bizi ele geçirmesine izin mi veriyoruz? Köstebek bize; başkalarının korkunç veya zorlayıcı bulabileceği durumlara, doğru ve olumlu bakmamızı öğretiyor. Tecrübeli illüstratör Tim Warnes’ın duyguları anlatan çizimleri ise çok eğlenceli.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media