93. OSCAR TÖRENİ SADECE TEK BİR YERDE OLMAYACAK


Pandemi nedeniyle 25 Nisan’a ertelenen 93. Oscar ödül töreni, Dolby Tiyatrosu da dâhil olmak üzere birçok farklı lokasyonda düzenlenecek. 

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, ya da bilinen adıyla Akademi tarafından yapılan açıklamaya göre, 93. Akademi Ödülleri, Dolby Tiyatrosu da dâhil olmak üzere birçok farklı lokasyonda düzenlenecek.

Akademi, birçok farklı yerden canlı olarak yayımlanacak olan ödül töreniyle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Akademi, bu benzersiz yılda, halkın ve törene katılacak herkesin sağlığını, güvenliğini ön planda tutarken, eşi benzeri olmayan bir ödül töreni sunmaya kararlı. Dünyanın her yerinden seyredecek izleyicilerimizin görmek istediği insanların katılımıyla gerçekleşen şovu yaratmak için, pandeminin gerektirdiği koşullara uyum sağlarken tören Dolby Theater da dâhil olmak üzere birçok yerden canlı olarak yayımlanacak. Yakında daha fazla ayrıntıyı paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

ALTIN KÜRE’DE DE BENZER DURUMLAR 

Akademi’nin tercih ettiği yeni ödül töreni düzeni, Altın Küre ödülleri ile benzerlikler taşıyor. 28 Şubat’ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak 78. Altın Küre ödüllerinde ise törenin sunucuları Amy Poehler ve Tina Fey aynı salonda yer almayacak. Töreni Tina Fey New York’ta, Amy Poehler ise Los Angeles’ta sunacak.

FilmLoverss‘ın Dealine‘dan aktardığı habere göre, 93. Oscar ödüllerinin birden fazla lokasyonda gerçekleşecek olması, pandemi şartları nedeniyle seyahat imkânları kısıtlanan isimlerin törene katılımını kolaylaştıracak gibi gözüküyor. Ödül töreninde yer alacak adayların ve konukların bu salonlarda bulunup bulunamayacağı konusu henüz netlik kazanmadı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media