banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

BU YIL DA ALTIN KÜRE’Yİ RICKY GERVAIS SUNSUN – MU ACABA?

Önümüzdeki yıl Şubat ayında gerçekleşecek olan 78. Altın Küre’yi henüz kimin sunacağı belli değil. Ama seyirci çoktan kararını verdi. Yapılan bir ankete göre geçtiğimiz yıl Altın Küre’nin sunuculuğunu üstlenen ve yaptığı konuşmayla geceye damgasını vuran oyuncu, senarist Ricky Gervais’in bundan böyle tüm Altın Küre’lerin sunucusu olması isteniyor.

“Olur da kazanırsanız, gelip küçük ödülünüzü alın, menajerinize ve tanrınıza teşekkür edin ve s.tir olup gidin.”

Hiç şüphesiz Altın Küre tarihindeki en can alıcı açılış konuşmalarından birini yapan ve törenin sunuculuğunu üstlenen Ricky Gervais‘in bu sözlerini pek çoğumuz unutmadı.

Hollywood ile ilgili tahminlerin yapıldığı Goldderby sitesinin yaptığı ankete göre Ricky Gervais, bu yılın başında NBC’de yayınlanan 77. Altın Küre’de öyle bir iz bırakmış ki ankete katılanların %71’in bundan böyle tüm Altın Küre Ödül Törenlerini onun sunmasını istediği ortaya çıktı. Anket sonuçlarına göre katılımcıların %9’unun “İyi ama unutulabilir” dediği, %20’sinin ise aktörü “çok kötü” bulduğu belirlendi.

Ankette Gervais’in yanında yer alan diğer isimlerse Andy Samberg ile Sandra Oh, Tina Fey ile Amy Poehler, Jimmy Seth Meyers yer aldı. Peki sizce 2021’de töreni kim sunmalı? Yine Ricky Gervais mı?

TWITTER HESABINDAN ANKETİ PAYLAŞTI VE…
Goldderby sitesinin yaptığı anket sonucunu Twitter’daki hesabından paylaşan Gervais, haberi de yine kendinden beklenen bir şekilde takipçilerine duyurdu: “Fuck that.” Aktörün hayranları da anket sonucunu destekeleyen yorumlarıyla Gervais’e seslendi. Binlerce kişi konu ile ilgili tweet attı.


NELER DEMİŞTİ HATIRLAYALIM…
Ricky Gervais, yalnızca o gecenin değil, tüm zamanların en ses getiren konuşmalarından birini yapmış, seyirciyi kelimenin tam anlamıyla şoke etmişti. Törene katılan bazı ünlü isimler, Gervais’in sözlerinden rahatsız olurken Leonardo DİCaprio gibi isimler de aktörü gülümseyerek dinlemişti.


Gervais, Apple CEO’su Tim Cook’un da olduğu salonda önce Apple gibi dev şirketleri, ardından Dünya hakkında nutuk atmaya çabalayan yıldızları hedef aldı:

“Apple the Morning Show’la TV dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Dizi, itibarın ve her zaman doğru olanı yapmanın önemini konu alıyor ve dizinin yapımcısı Çin’de rezalet çalışma şartları olan işyerlerinin sahibi bir şirket.Farkındalığınızın olduğunu iddia ediyorsunuz ama iş yaptığınız şirketler… İnanılır gibi değil; Apple, Amazon, Disney… IŞİD bir online yayın platformu kursaydı hemen menajerinizi arardınız, değil mi? O yüzden, eğer bugün bir ödül kazanırsanız, bu sahneyi politik bir konuşma yapmak için kullanmayın sakın. İnsanlara öğüt verecek bir konuma sahip değilsiniz hiç. Gerçek dünyadan tamamen bihabersiniz. Birçoğunuz Greta Thunberg kadar okula bile gitmemiştir. Olur da kazanırsanız, gelip küçük ödülünüzü alın, menajerinize ve tanrınıza teşekkür edin ve s.tir olup gidin.”

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media