banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Rıcky Gervaıs’in müthiş Altın Küre konuşması ve diğer ‘ünlü’ konuşmaları


77. Altın Küre Ödül Töreni’nde sadece ödüller alınmadı elbette. Gecenin önemli anları, önemli konuşmaları da oldu. Bunlardan hiç kuşkusuz akıllarda en çok yer edenler ise şunlar oldu…

Ricky Gervais: “Olur da kazanırsanız, gelip küçük ödülünüzü alın, menajerinize ve tanrınıza teşekkür edin ve s.tir olup gidin”

Gecenin sunuculuğunu yapan ünlü komedyen, oyuncu ve senarist Ricky Gervais, yalnızca gecenin değil, tüm zamanların en ses getiren konuşmalarından birini yaptı. Apple CEO’su Tim Cook’un da olduğu salonda önce Apple gibi dev şirketleri, ardından Dünya hakkında nutuk atmaya çabalayan yıldızları hedef aldı.

“Apple the Morning Show’la TV dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Dizi, itibarın ve her zaman doğru olanı yapmanın önemini konu alıyor ve dizinin yapımcısı Çin’de rezalet çalışma şartları olan işyerlerinin sahibi bir şirket.Farkındalığınızın olduğunu iddia ediyorsunuz ama iş yaptığınız şirketler… İnanılır gibi değil; Apple, Amazon, Disney… IŞİD bir online yayın platformu kursaydı hemen menajerinizi arardınız, değil mi? O yüzden, eğer bugün bir ödül kazanırsanız, bu sahneyi politik bir konuşma yapmak için kullanmayın sakın. İnsanlara öğüt verecek bir konuma sahip değilsiniz hiç. Gerçek dünyadan tamamen bihabersiniz. Birçoğunuz Greta Thunberg kadar okula bile gitmemiştir. Olur da kazanırsanız, gelip küçük ödülünüzü alın, menajerinize ve tanrınıza teşekkür edin ve s.tir olup gidin.”

 

Joaquin Phoenix: “Kendi hayatımızda değişiklikler ve farkındalıklar yapmamız gerekiyor”

77. Altın Küre’de sonucun en çok merak edilen kategorilerinden biri olan “En iyi Erkek Oyuncu” ödülünü “Joker” filmindeki aynı isimli performansıyla hak kazanan Joaquin Phoenix de Avustralya’da meydana gelen yangınlara ve iklim değişikliğine odaklanan bir konuşma gerçekleştirdi.

Phoenix, “Genel kanının aksine aslında gemiyi sarsmak istemiyorum ama gemi artık sarsıldı. Gerçekten çok fazla sayıda insan en iyi dileklerini bizlerle paylaştı. Pek çok insanın iyi dileklerini Avustralya’ya göndermesi gerçekten güzel ama bundan daha fazlasını yapmak zorundayız.  Ben her zaman erdemli bir insan olmaya çalıştım. Çok fazla şey öğrenmeye çalışıyorum. Bana çok fazla fırsat veren insanlar var bu salonda. Bazı şeyleri doğru yapmam için bana çok yardımcı oldunuz ve buna müteşekkirim. Özellikle birlik olarak birtakım değişikliklere yol açabiliriz. Oy kullanmak harika, ama bazen kendimizle ilgili sorumluluğu benimsememiz gerekiyor ve kendi hayatımızda değişiklikler ve fedakarlıklar yapmamız gerekiyor. Lütfen bir şeyler yapalım. Ben daha iyisini ortaya koymaya çalışacağım. Umarım siz de yaparsınız” diye konuştu.

Bu arada gerekenden uzun konuştuğu için organizasyon yetkilileri tarafından konuşması kesilmek zorunda kaldı.


Patricia Arquette: “5 Ocak 2020’ye dönüp baktığımızda kimse Altın Küre’yi hatırlamayacak”

“The Act” dizisindeki oyunculuğuylamini dizi ya da TV filmi dalında “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” seçilen Patricia Arquette, konuşmasında siyasi mesaj verdi.Önce ABD Başkanı Donald Trump’ı, İran’ı Twitter üzerinden tehdit etmesiyle eleştiren yıldız, ardından da herkese 2020 seçimlerinde oy verme çağrısı yaptı: “5 Ocak 2020 tarihine dönüp baktığımızda tarih kitaplarında kimse Altın Küre’yi hatırlamayacak, savaşın eşiğinde olan ABD’yi hatırlayacak. 52 bomba tehdidi savuran bir tweet atan bir başkanı hatırlayacağız. Genç insanların hayatını riske atmalarından bahsedeceğiz. İnsanların, çocukların tepesine bombalar yağıp yağmayacağından endişe etmesinden bahsedeceğiz. En büyük ricam şu: 2020’de oy verirken lütfen çocuklarımızın ve çocuklarımızın çocuklarının geleceği için daha iyi bir adım atalım.”


Michelle Williams: “Kadınlar! 8’den 118’e, yaşınız ne olursa olsun…”

Fosse/Verdon mini dizisiyle “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazanan Michelle Williams, kadınlara yönelik yaptığı konuşma da en çok alkışlananlar arasındaydı. Williams, “Kadınlar, 18’den 118’e kadar, hepiniz için oy verme zamanı. Lütfen bunu kendi hayatlarınız için yapın. Bu, erkeklerin yıllardır yaptığı bir şey” diye konuştu.


Brad Pitt: “Annemi buraya getiremedim çünkü…”

Tarantino’nun senaryosunu yazıp yönettiği “Once Upon A Time in Hollywood filmindeki performansıyla “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü kazanan Brad Pitt, “Annemi buraya getirmek istedim ama yapamadım. Çünkü yanında göründüğüm tüm kadınlarla ilişkim olduğunu söylüyorlar” açıklamasıyla salondakileri güldürdü. Pitt’in eski eşi Jennifer Aniston’sa bu sırada kahkaha attı.

Ramy Youssef:  “Allah’a şükretmek istiyorum, Allahu Ekber”

TV Müzikal / Komedi dalında Ramy isimli dizisiyle “En İyi Erkek oyuncu” dalında Altın Küre kazanan Mısır asıllı aktör Ramy Youssef da ödül konuşmasında “Allah’a şükretmek istiyorum, Allahu ekber ve Hulu. Dizimi izlemediğinizi biliyorum. Herkes, ‘Bu editör mü’ gibi bakıyor” diye konuştu.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media