AjandaKolik Reklam

 

 

80 YAŞINDAKİ “INDIANA JONES” HARRISON FORD’A ALTIN PALMİYE


Indiana Jones filmlerinin unutulmaz yıldızı Harrison Ford, 2023 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibi oldu.

Bu yıl 76’ncısı düzenlenen Cannes Film Festivali’nin onur konuğu 81 yaşındaki aktör Harrison Ford, Lucasfilm’in “Indiana Jones and the Dial of Destiny“nin gösterimi için festivale oyuncu eşi Calista Flockhart ile gelerek 18 Mayıs’ta ödülünü aldı. Yönetmen Iris Knobloch tarafından verilen özel ödülü kabul ederken oldukça duygulanan ve gözleri dolan Ford, “Ölmek üzereyken, hayatınızın gözlerinizin önünden geçtiğini görürsünüz derler ve ben de şimdi hayatımın gözlerimin önünden geçtiğini gördüm” diye konuştu.

Yönetmenliğini James Mangold’un yaptığı, Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, Shaunette Renée Wilson, Thomas Kretschmann, Toby Jones, Boyd Holbrook, Ethann Isidore and Mads Mikkelsen’ın Ford’a eşlik ettiği serinin yeni filmi için Ford ayrıca,  Jim, Phoebe, Mads gibi sanatçılarla çalışabildiğim için çok minnettarım ve bu onur beni derinden etkiledi,” diye konuştu.  Dial of Destiny, Ford’un beşinci ve son defa maceracı profesör Indiana Jones’u oynadığı film olarak sinema tarihine geçmiş oldu. Yeni Indiana Jones filmi, gösterimden sonra 5 dakika ayakta alkışlandı.


Film ayrıca prömiyeri yine Cannes’da yapılan Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull’dan 15 yıl sonra seyirciyle buluşuyor. 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media