AjandaKolik Reklam

 

 

THE PRODIGY YENİDEN TÜRKİYE’DE


Elektronik müziğin öncülerinden The Prodigy, The Prodigy Back on Tour kapsamında yıllar sonra yeniden 23 Temmuz 2023 akşamı İstanbul KüçükÇiftlik Park’ta sahne alacak. Biletler Mobilet’te satışta!

Kendi tarzlarında gerçek bir öncü, yenilikçi ve efsane” olan, canlı performansları, dünyanın en çılgın şovlarından biri olarak gösterilen müzik grubu Prodigy, uzun bir aradan sonra Honey Comb Live Türkiye organizasyonuyla yeniden İstanbul’da! 2019 yılında vokalistleri Keith Flint’in ani ölümü ile sarsılan diğer grup üyeleri Liam Howlett ve Maxim Reality ara verdikleri canlı performanslarına ‘The Prodigy Back on Tour’ ile geri dönüyor.

The Prodigy İngiltere’de 1989 yılında Liam Howlett tarafından “Moog Prodigy” adıyla kurulan, 1991 de ismini “The Prodigy” olarak değiştirdikten sonra yaptıkları “Firestarter”, Smack My Bitch Up”, “Voodoo People” gibi parçalarla tüm dünyada kendilerinden bahsettirmiş elektronik müzik topluluğudur. 1998 de yaptıkları “The Fat of the Land” albümünün satış rakamı, Beatles, Spice Girls ve Radiohead’den sonra grubu tek albüm üzerinden multiplatin plak alabilen tek İngiliz grup olarak tescillemiştir.

Yaptıkları müziğe “jungle”, “breakbeat”, “punk-vokal”, “big beat” gibi isimler takılsada The Prodigy hiçbir zaman sabit bir müzik türü yapmayarak rave dünyasını ve hayranlarını her zaman şaşırttı. Grubun beyni Liam Howlett’in yaptığı bu müzik 1990’lı yıllarda tüm dünyayı etkisi altına aldı. Birçok rave otoriterine göre Liam Howlett elektronik müziğin en önemli elektronik müzik dehalarından biri olarak kabul edilir. The Prodigy’nin böyle bir başarı elde etmesinin nedeni Liam’ın tekno rüyasına zamanının en uç Mc örnekleri olan Keith Flint ve Maxim Reality ile devam etmiş olmasıdır. Aynı zamanda lise arkadaşı olan bu üç kafadar unutulmayacak başarılara imza atacaklardır.

 

Bu yazın en çok konuşulacak konserlerinden biri olacak The Prodigy’nin muhteşem performansını kaçırmayın!

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media