banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

74. CANNES FİLM FESTİVALİ COVID-19 TESTLERİNE MİLYON DOLAR HARCADIGeçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle gerçekleşemeyen Cannes Film Festivali bu yıl 74’üncü defa farklı koşullarda ve daha az davetliyle düzenlendi. İki hafta boyunca Tilda Swinton’dan Sharon Stone’a, Matt Damon’dan Timothée Chalamet’ye pek çok ünlüyü ağırlayan festivalde Covid-19 testleri için bir milyon dolardan fazla para harcandı.

İran asıllı Asghar Farhadi’nin yönettiği “Ghahreman” ile Finlandiyalı Juho Kuosmanen’in yönettiği “Hytti N6” filmlerinin,  Büyük Ödül’e değer bulunduğu 74. Cannes Film Festivali, iki hafta boyunca dolu dolu programıyla bir rüzgar gibi geçti. Her ne kadar festival, pandemi gölgesinde düzenlense de kırmızı halıdan ödül törenine kadar yine heyecanlı günlere ev sahipliği yaptı.

Variety,  festival için yaklaşık 28.000 katılımcıya düzenli olarak ücretsiz COVID testi yapıldığı ve bu testler için 1 milyon dolardan fazla para harcandığını yazdı.

Festivalin sanat yönetmeni Thierry Frémaux, Variety’ye şunları söyledi: “Akıllı ve sorumlu bir protokol sayesinde, doğru zamanda ve neredeyse normal koşullarda gerçekleştirmeyi başardık.” 

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media