banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

5. Kara Hafta Festivali’nde tema Alfred Hitchcock

22-23 Kasım 2019 tarihleri arasında DenizBank iş birliğinde Pera Palace Hotel’de düzenlenecek ‘5. Kara Hafta İstanbul Festivali’, Sir Alfred Hitchcock temasıyla düzenlenecek.

Festival kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ve toplam 141 başvurunun olduğu öykü yarışmasının kazananları düzenlenen açılış gecesinde ödüllerini aldı. Birincilik ödülüne ‘İmkansız Dedektif’ eseriyle Gurur Güneş layık görülürken dereceye giren ilk 9 eser kitap olarak yayınlanıyor.

Dünyada aynı adla yaygın olan ve Türkiye’de beşincisi de DenizBank iş birliğinde düzenlenen Kara Hafta Festivali 22- 23 Kasım’da polisiye roman sevdalılarını dünyanın en lüks oteli seçilen Pera Palace Hotel’de ağırlayacak.

Önceki yıllarda Agatha Christie, Georges Simenon, Ian Fleming ve Mike Hammer anısına gerçekleştirilen festival bu yıl efsane isim Alfred Hitchcock anısına düzenleniyor.


Yetenekli yazarlar için özgün öykü yarışması

Polisiye edebiyat festivali Kara Hafta İstanbul, beşinci yılına özel öykü yarışması gerçekleştirdi. Kazananlar 21 Kasım’da düzenlenen açılış gecesinde ödüllerini alırken, Gurur Güneş ‘İmkansız Dedektif’ eseriyle birinci oldu. Toplam 141 başvurunun alındığı yarışmada seçilen ilk 9 eser Vapur Kitap tarafından basılıyor. Ödül gecesinde ayrıca çevirmen Ali Cevat Akkoyunlu’ya onur ödülü takdim edildi.

Festival ünlü isimleri ağırlıyor

22- 23 Kasım’da DenizBank iş birliği ve Storytel desteğiyle gerçekleşecek festival bu yıl da önemli isimleri ağırlayacak. Michael Katz Krefeld, Petros Markaris, Teresa Solana gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarların yanı sıra; Ahmet Ümit, Elçin Poyrazlar, Algan Sezgintüredi gibi önemli Türk yazarlar ve Türkiye Polisiye Yazarlar Birliği de katılım gösterecek.

Komitesinde Doğan Hızlan, Ahmet Ümit, Adnan Özer, Metin Celal gibi Türk edebiyatının önemli isimlerini bulunduran 5. Kara Hafta Festivali; polisiye ve sinema eksenindeki oturumlarla edebiyat tutkunlarını ağırlayacak.

 

You don't have permission to register
Follow us on Social Media