AjandaKolik Reklam

 

 

Çocuklar tiyatroyu keşfetsin diye


23. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında sadece oyunlar yok, çocuklar için hazırlanan bir de çok tatlı bir kitap var. “Tiyatroda Bir Gün”, minikleri tiyatronun büyüsüne davet ediyor. Hadi şimdi açın sayfaları!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 23. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında hazırlanan 2019 yılının son çocuk kitabı “Tiyatroda Bir Gün”, küçük okurları festivalde bir tiyatro oyununun nasıl gerçekleştiğini görmeye ve tiyatroyu keşfetmeye davet ediyor. Kitabı okuyan çocuklar ve yetişkinlere, tiyatroda dolaşırken kedi Romeo da eşlik ediyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda, 13 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında düzenlenen 23. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında, Bernard van Leer Vakfı’nın desteğiyle bir çocuk kitabı yayımlanıyor.

Yazar Sevinç Erbulak ve çizer Gözde Eyce tarafından hazırlanan, yayın yönetmenliğini Burcu Ural Kopan’ın üstlendiği “Tiyatroda Bir Gün” isimli kitapta, çocuklar İstanbul Tiyatro Festivali’nde bir gösterinin nasıl gerçekleştirildiğini görebilecek ve tiyatroya dair yepyeni şeyler öğrenebilecekler. Tiyatroda Bir Gün, festival boyunca performans günlerinde Caddebostan Kültür Merkezi, DasDas, Moda Sahnesi, Toy İstanbul, UNIQ Hall, Zorlu PSM’nin yanı sıra İKSV Alt Kat’tan ve anlaşmalı kitabevlerinden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç dilde hazırlanan Tiyatroda Bir Gün kitabı Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Feyza Çorapçı’nın danışmanlığında hazırlandı.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media