35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda kazananlar sergide

ajandakolik

Birinci: Jugoslav Vlahovic

35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması SergisiCaddebostan Kültür Merkezi’nde açılıyor.

Dünyanın dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri uluslararası bir platformda buluşturan 35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, bu zamana kadar pek çok önemli sergiye ev sahipliği yapmış olan Caddebostan Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

Birinci: Dokhshid Ghodratipour

13 Aralık Perşembe günü saat 16:00’da açılacak olan sergide, İran’dan Dokshid Ghodratipour ve Sırbistan’dan Jugoslav Vlahovic’in birinciliği paylaştığı yarışmada yer alan eserler 23 Aralık’a kadar gezilebilecek. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle sergideki eserler, Karikatür Yarışması’nın 35. yılına özel bir görsellikle sergilenecek.

İkinci: Shahrokh Heidari

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması, bu yıl 64ülkeden 623 sanatçı ve 2 bin 143 karikatüre ev sahipliği yaptı.


Üçüncü: Krzysztof Grzondziel

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yılbaşı gecesinde adreslerden biri Monochrome

Yılbaşı gecesi planlarınız henüz hazır değil mi? Yeni yıla iki hafta kala, Brasserie konseptini kendine has bir yaklaşımla hayata geçiren Monochrome, önereceğimiz mekanlar arasında. […]