İş Sanat’ta Sait Faik hikayelerine devam: Şehir Amber Kokacak

ajandakolik


Sait Faik hikayeleri, ısınmak için elinizi soktuğunuz cep gibi. Sizi kavrıyor, ısıtıyor ve kendi dünyasına davet ediyor. Sait Faik öykülerini hep okudunuz, şimdi dinlemeye ne dersiniz? O zaman İş Sanat’ta buluşalım. 

Daha çok İstanbul’u ve şehrin küçük insanını acısıyla-sevinciyle etkileyici bir biçimde kaleme alan Türk öykücülüğünün üstadı  Sait Faik Abasıyanık, beş hikâyesiyle İş Sanat’ta bir kez daha seyirciyle buluşuyor.

Şehir Amber Kokacak adlı dinletide yazarın bu kez ‘Müthiş Bir Tren, Havuz Başı, Balıkçısını Bulan Olta, Yüksekkaldırım, Serseri Çocuk ve Köpek’ başlıklı hikâyeleri yer alıyor. Daha önceki hikâye dinletilerinde olduğu gibi hikâyeler, eski bir radyo kayıt stüdyosunun canlandırıldığı sahne düzeninde, iç içe geçmiş dramatik bir akışla okunuyor.

Atilla Birkiye’nin metinlerini hazırladığı, Mehmet Birkiye tarafından sahneye uyarlanan ve Metin Belgin, Bülent Emin Yarar, Hakan Gerçek, Tilbe Saran gibi isimlerin hikâyeyi okuduğu Sait Faik hikâye dinletisi 17 Aralık Pazartesi günü İş Sanat’ta olacak. Müzik Yönetmeni ve piyanist olarak Serdar Yalçın yer alırken; kemanda Seda Subaşı, çelloda Şemsa İdil Ural, efektlerde ise Tuğrul Karanfil, Yiğit Çekil isimleri ön plana çıkıyor. Genç izleyicilerin dinletilere gösterdiği yoğun ilgiden dolayı bu sezonda da öğrenciler için 17.00 ve 20.30’da iki ayrı seans düzenlenecek.

17 Aralık, Pazartesi günü, 17.00 ve 20.30 olmak üzere iki ayrı seansta ücretsiz olarak İş Sanat Konser Salonu’nda gerçekleşecek etkinliği ajandalarınıza eklemeyi unutmayın!

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nda kazananlar sergide

Birinci: Jugoslav Vlahovic 35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, Caddebostan Kültür Merkezi’nde açılıyor. Dünyanın dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri uluslararası bir platformda buluşturan 35. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, bu zamana kadar pek çok önemli sergiye ev sahipliği yapmış olan Caddebostan Kültür […]