banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Yılbaşı gecesinde adreslerden biri Monochrome

Yılbaşı gecesi planlarınız henüz hazır değil mi? Yeni yıla iki hafta kala, Brasserie konseptini kendine has bir yaklaşımla hayata geçiren Monochrome, önereceğimiz mekanlar arasında. Bizi takip edin… 

Yılbaşı akşamı hem lezzet hem de eğlence bir arada. Menüye göz atalım mı? Keyifli bir gece geçirmek isteyenler için hazırlanan menünün başlangıcında, ılık polenta, zeytin tapenade, keçi peyniri, kurutulmuş çeri domates, kereviz filizi ve duxelles sos ile servis edilen amuse bouche lezzetleri ve maskarpon kremalı beyaz kök sebzelerinden yapılan Monochrome yılbaşı çorbası yer alıyor.


14 saat pişirilmiş brisket tortellini, aromatik balkabağı püresi ve kremalı kestane sos ile lezzetlendirilip servis ediliyor. Ana yemek olarak iki alternatif bulunan menüde, özel dağ kekiği marineli kuzu pirzolaya ıspanaklı buğday risotto ve domatesli demi glace sos eşlik ediyor. Somon fileto ise trüflü bezelye sos, minik taze patatesler ve sotelenmiş yaban mantarı ile sunuluyor. Yemeğin finalinde servis edilecek kırmızı orman meyveli ‘Sabayon’, dondurma çeşitleri ve meyve tabağı gecenize ayrı bir tat katacak. Yılbaşı gecesi 22.00 – 01.00 saatleri arasında, Metin Önderoğlu tarafından kurulan One Man Band’in canlı müzik performansı ile misafirler yeni yılı eğlenerek karşılayacak.

Yeni yılın ilk kahvaltısı

Yeni yılın ilk günü keyifli bir kahvaltı yapmak isteyenler için 08.00 ila 14.30 saatleri arasında birbirinden lezzetli kahvaltılık çeşitlerini servis edecek olan Monochrome, kendini şımartmak isteyenleri bekliyor.

2019’u Monochrome’un özel lezzetleriyle ve eğlencesiyle karşılamak için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

YORUM YAP

You don't have permission to register