banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

YENİLENEN ŞİŞLİ TİYATROSU PERDELERİNİ AÇMAYA HAZIRLANIYOR


1972 yılında kurulan ve Adile Naşit, Gazanfer Özcan gibi sanatçıların sahne aldığı Şişli Tiyatrosu perdelerini yeniledi.

Son olarak Ali Poyraoğlu’nun sahne aldığı Şişli tiyatrosu yenilendi. Uzun süredir kapalı olan Şişli Tiyatrosu milyonluk yatırımla yeniden açılıyor.

1972 yılında kurulan ve Adile Naşit, Gazanfer Özcan gibi sanatçıların sahne aldığı Şişli Tiyatrosu perdelerini açmaya hazırlanıyor.

Altı ay önce onarım faaliyetlerine başlanan Şişli Tiyatrosu yoğun bir tempoda yenilendi. Yenileme çalışmaları tiyatronun nostaljik havasına uygun olarak yapıldı. Baştan son yenilenen tiyatroda her türlü can güvenliği de ön planda tutulmuş.

Mart ayının başında açılışı planlanan Şişli Tiyatrosu’nun Sahibi Mustafa Kalkan: “Biz yatırımımızla sanata ve sanatçıya destek olmayı amaçlıyoruz” diyor.

Bugüne kadar birçok ünlü tiyatroya ev sahipliği yapan Şişli Tiyatrosu en büyük desteği Şişli Belediyesi’nden gördü. Şişli Belediyesi birçok konuda tiyatronun yatırımcılarına destek sağladı.

Şişli Tiyatrosunun yenilenmesi ile ilgili olarak yatırımcı Mustafa Kalkan şu bilgileri veriyor. “Öncelikle herkes bu devirde sanata bu şekilde yatırım yapılır mı diye soruyor. Evet yapılır çünkü sanat her zaman kazandırır. Para kazandırmasa insan kazandırır. İnsanın aydınlanması için sanat gereklidir. Bu nedenle sanata yatırım yapıyoruz. Tiyatroyu devraldıktan sonra ortalama bir milyon liralık bir harcama ile yeniledik. Hem salonu olmayan tiyatrocular hem de yeni projelere her zaman destek vermeye hazırız. Biz Fabula Kültür Ve Sanat Limited Şirketi olarak bir girişimde bulunacağız. Bunun yanı sıra genç sanatçılara ve tiyatro kulüplerine destek vermeyi planlıyoruz. Diğer tiyatrolardan farklı olarak biz dijital yayınlarda planlıyoruz. Ayrıca tiyatro çalışmalarımıza bağlı olarak bir de sanat akademimiz olacak. Tiyatro çalışmalarının yanı sıra salon ve diğer bölümler kongre, seminer amaçlı kullanılmak üzere de düzenlendi.” 

230 sanat severi aynı anda misafir edebilecek Şişli Tiyatrosu ve Şişli Sanat Merkezi yeni projelerle kapılarını açmak için gün sayıyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media