banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Yazar Kadri Öztopçu’yu kaybettik


Türk Edebiyatı, iyi bir öykücüsünü daha yitirdi. Bugün Semih Gümüş’ün Twitter’dan yaptığı açıklamayla yazar Kadri Öztopçu, 66 yaşında hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz yıl Antalya Edebiyat Günleri’nden “Kimsenin Bilmediği İnsanlar” kitabıyla “Yılın En İyi Öykü Kitabı” ödülünü kazanan Kadri Öztopçu, bugün hayatını kaybetti.

KADRİ ÖZTOPÇU HAKKINDA 
1954 yılında Samsun’da doğdu. Yazmaya şiirle başladı. İlk şiirleri 1973-80 yılları arasında Yeni Adımlar, Güney, Türkiye Yazıları gibi dergilerde yayınlandı. Reklam yazarlığı yaptı. Bir vakıf üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı; reklamcılık konusunda uygulamalı dersler verdi. Son yıllarda, şiirleri Şiiratı ve Adam Sanat, öyküleri ise Adam Öykü dergilerinde yayınlandı. Bir reklam ajansında yaratıcı yönetmen olarak çalışan Kadri Öztopçu’nun bugüne kadar yayınlanmış eserleri, Can Yayınları’ndan “Yanlış Hikâyeler”, “Kuş Oltası”, “Kimsenin Bilmediği İnsanlar”, Günışığı Yayınları’ndan “Saklı Köyün Kuşçusu”.

Öztopçu, 2010 yılında da “Kuş Oltası” kitabıyla Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’ne layık bulunmuştu. Öztopçu’nun yakın zamanda bir şiir kitabı yayınlanacaktı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media