Yavuz Çetin’in Rokoko programındaki görüntüleri ilk defa dijitalde

ajandakolik


Türkiye’nin çok genç yaşta kaybettiği müzisyenlerinden Yavuz Çetin’in konuk olduğu bir televizyon programındaki görüntüleri ilk defa 25 yıl sonra ortaya çıktı. Aynı programda Bülent Ortaçgil de var.

1995 yılında Flash TV’de ekranlara gelen ve Moğollar grubundan tanıdığımız Taner Öngür ile tiyatro sanatçısı Hakan Sepetçi’nin birlikte sundukları Rokoko isimli programda Yavuz Çetin canlı performans konuğu olarak yer alırken Bülent Ortaçgil de söyleşi konuğu olarak programa katılmış. Bu programda Yavuz Çetin, “Sahil”, “Hiç Düşünmezsin”, “Fanki Tonki Zonki”, “Bir Kaç Saat” isimli şarkılarının ilk hallerini seslendiriyor.

GİTARIN USTA İSMİ
Hayatı boyunca 1960’lı ve 1970’li yılların Rock Blues müziklerinden etkilenen Yavuz Çetin, birçok sanatçının albüm kayıtlarında gitarıyla imzasını attı. Bunlar arasında İzel’in Bir Küçük Aşk, Kıraç’ın Deli Düş ve Bir Garip Aşk Bestesi, Soner Arıca’nın Ayrılık, Turgut Berkes’in albümündeki Miranda ve Mindos şarkıları, Sibel Tüzün’ün Tut Beni şarkısı ve Göksel’in Sabır şarkısı en bilinenleridir. Göksel’in şarkısındaki Talkbox performansının Türkiye’de bir ilk olması, ona Talkbox kullanan ilk gitarist sıfatını kazandırır. 1996 yılının ortalarında MFÖ grubuyla çalışmaya başlamış, bir yandan bar müzisyenliğine devam etmiştir. 1997 yılında Ercan Saatçi prodüktörlüğünde ilk albümü için çalışmalara başlar. İlk adlı albümünü Stop Müzik’ten çıkarmıştır.

Yavuz Çetin, 15 Ağustos 2001 tarihinde  Boğaziçi Köprüsü’nden atlayarak yaşamına son verdi.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Çocuklar için "Cesur Ol Kendin Ol"

Arden Yayıncılık’tan yeni çıkan “Cesur Ol Kendin Ol”, çok az metinle, basit, kısa cümlelerle, hayata, varoluşa dair önemli ipuçları ortaya koyuyor, okurlarını farklılıklarla barışık olmaya, büyük hayaller kurmaya, cesarete davet ediyor. Her çocuk karanlıkta parlayan bir yıldız… Işığını, enerjisini çevreye yansıtmasına, daha da önemlisi kendi içini aydınlatmasına olanak sağlamak, bunun […]