banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Yavuz Çetin’in Rokoko programındaki görüntüleri ilk defa dijitalde


Türkiye’nin çok genç yaşta kaybettiği müzisyenlerinden Yavuz Çetin’in konuk olduğu bir televizyon programındaki görüntüleri ilk defa 25 yıl sonra ortaya çıktı. Aynı programda Bülent Ortaçgil de var.

1995 yılında Flash TV’de ekranlara gelen ve Moğollar grubundan tanıdığımız Taner Öngür ile tiyatro sanatçısı Hakan Sepetçi’nin birlikte sundukları Rokoko isimli programda Yavuz Çetin canlı performans konuğu olarak yer alırken Bülent Ortaçgil de söyleşi konuğu olarak programa katılmış. Bu programda Yavuz Çetin, “Sahil”, “Hiç Düşünmezsin”, “Fanki Tonki Zonki”, “Bir Kaç Saat” isimli şarkılarının ilk hallerini seslendiriyor.

GİTARIN USTA İSMİ
Hayatı boyunca 1960’lı ve 1970’li yılların Rock Blues müziklerinden etkilenen Yavuz Çetin, birçok sanatçının albüm kayıtlarında gitarıyla imzasını attı. Bunlar arasında İzel’in Bir Küçük Aşk, Kıraç’ın Deli Düş ve Bir Garip Aşk Bestesi, Soner Arıca’nın Ayrılık, Turgut Berkes’in albümündeki Miranda ve Mindos şarkıları, Sibel Tüzün’ün Tut Beni şarkısı ve Göksel’in Sabır şarkısı en bilinenleridir. Göksel’in şarkısındaki Talkbox performansının Türkiye’de bir ilk olması, ona Talkbox kullanan ilk gitarist sıfatını kazandırır. 1996 yılının ortalarında MFÖ grubuyla çalışmaya başlamış, bir yandan bar müzisyenliğine devam etmiştir. 1997 yılında Ercan Saatçi prodüktörlüğünde ilk albümü için çalışmalara başlar. İlk adlı albümünü Stop Müzik’ten çıkarmıştır.

Yavuz Çetin, 15 Ağustos 2001 tarihinde  Boğaziçi Köprüsü’nden atlayarak yaşamına son verdi.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media