banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

YAVUZ ÇETİN’İN ÖLÜMÜNÜN 20. YILINDA “BUL BENİ” KLİBİ YAYINDA…Yavuz Çetin’in ölümünün 20.yılında animasyon olarak hazırlanan “Bul Beni” klibi yayında! “Satılık” albümü ise tüm dijital platformlarda.

20 yıl önce aramızdan ayrılan Türkiye’nin en ünlü gitar virtüözlerinden Yavuz Çetin, hazırladığı son albümü “Satılık”ta yer alan “Bul Beni” parçasının klibiyle yeniden müzikseverlerle buluşuyor. Söz, müzik ve düzenlemesi Yavuz Çetin’e ait parçanın animasyon klibinin yönetmenliğini Kamil Şirin üstlendi. Çetin’in, animasyon görüntülerinden oluşan klibi vefat yıldönümünün 20.yılında MEYPOM YouTube kanalında yayında.

Klibi buradan izleyebilirsiniz.

YAVUZ ÇETİN HAKKINDA… 
Yaşamı boyunca 1960’lı ve 1970’li yılların rock-blues müziklerinden etkilendi. Yaptığı beste ve söz çalışmalarına Rock ve Blues müziğinin ruhunu yansıttı.1990 yılında İstanbul’da müzisyen dostları Batu Mutlugil, Zafer Şanlı ve Kerim Çaplı ile cover grubu olarak tanınan Blue Blues Band’i kurdu. Birçok sanatçının albüm kayıtlarına da gitarıyla imzasını attı. Kıraç’ın “Deli Düş” ve “Bir Garip Aşk Bestesi”, Göksel’in “Sabır” adli şarkısı en bilinenleridir. Göksel’in “Sabır” şarkısındaki talkbox performansının Türkiye’de bir ilk olması, ona “Talkbox Kullanan İlk Gitarist” ünvanını kazandırdı. 1996 yılının ortalarında MFÖ grubuyla çalışmaya başladı. Sinan Çetin’in yönettiği “Propaganda” filminde kullanılan, Erkan Oğur’un perdesiz gitar performansının da yer aldığı “Dünya” isimli enstrümantal şarkısı dikkat çekti. 1997 yılında “İlk” adlı ilk albümü, 2001 yılında, tüm söz, müzik ve düzenlemelerin kendisine ait olduğu “Satılık” adlı ikinci albümü yayınlandı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media