banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

USTA SES, USTA OYUNCU SEZAİ AYDIN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

 


İBB Şehir Tiyatroları’nın ve Türk Tiyatrosu’nun değerli sanatçısı Sezai Aydın, Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde düzenlenen bir törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Diyabet ve kalp rahatsızlığı nedeniyle 20 gündür tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Türk tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Sezai Aydın bugün son yolculuğuna uğurlandı.


Sunuculuğunu Eraslan Sağlam’ın yaptığı cenaze töreninde sırasıyla İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan, İBB Şehir Tiyatroları Sanatçısı Ayşegül İşsever, sanatçının oğlu Şehir Tiyatroları oyuncusu Arda Aydın, kızı İdil Aydın, sanatçılar Orhan Alkaya, Selma Kutluğ, Uğurtan Atakan, Mert Turak, Hilmi Zafer Şahin, Sevtap Çapan, Yonca İnal, Elif Acehan, Levent Üzümcü ve İrem Arslan söz aldılar.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan konuşmasında “Sezai Aydın ömrünü sanata adadı. Sezai Aydın’ın izlerini öğrencilerinde, babalık, abilik yaptığı gençlerde, onun tedrisatından geçmiş, sahnelerde ve ekranlarda gördüğümüz yüzlerde görmeye devam edeceğiz. Son derece önemli film ve dizilerde seslendirme yaptı. Kim unutabilir Rocky’i, Ayı Yogi’yi, Redkit’teki Joe Dalton’u. Robert De Niro, Al Pacino deyince yine onun sesi kulağımızda duyuluyor. Lüküs Hayat’tan, Pazartesi Perşembe’ye ayakta alkışladığımız, ekranlarda ise Kaynanalar’dan Yahşi Cazibe’ye saymakla bitmeyen birçok projede yer alan Sezai Aydın’la kim bilir ne çok anı biriktirdik. Hepimiz için çok önemli bir kayıp. Yolu açık olsun. Alkışlarla dolu olsun. Işıklar içinde uyusun,” dedi.

Sanatçının ailesi kendisinin nasıl bir baba ve oyuncu olduğunu anlattılar. Sanatçının dostları Sezai Aydın’ın onlara nasıl yol gösterdiğini, dostluklarını anlattılar, hatıralarını paylaştılar.

Tören, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Şengül Altan Arslan, İBB Şehir Tiyatroları Sanatçısı Ayşegül İşsever, Şehir Tiyatroları Müdür Yardımcıları Mehmet Karaosman, Oytun Askeroğlu, sanatçının çocukları oyuncu Arda Aydın, İdil Aydın, Hüseyin Aydın, sanatçılar Hikmet Körmükçü, Selçuk Soğukçay, Bennu Yıldırımlar, Şevket Çoruğ, Mehmet Ergen, Aziz Sarvan, Hüseyin Köroğlu, Şebnem Köstem, Ali Gökmen Altuğ’un da aralarında olduğu sanat camiasının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Sezai Aydın

Sezai Aydın 15 Şubat 1952’de Ankara’da doğdu. Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı. Yaptığı seslendirmelerle ünlendi.

Ankara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Aydın, Şehir Tiyatroları sanatçısıydı ve bugüne kadar birçok oyunda oynadı. Sinema ve dizi filmlerde rol alan sanatçı, bu çalışmalarıyla pek çok ödüle layık görüldü. Yıllarca birçok ünlü yerli ve yabancı karakterin seslendirmesini başarıyla yaptı ve seslendirme alanında verilen ilk ödülün de sahibi oldu. Seslendirme ve oyunculuk eğitimleri verdi, bu işi meslek edinmek isteyen insanlara öncülük etti.

Şehir Tiyatroları’nda, Lüküs Hayat, Pazartesi – Perşembe, Tekrar Çal Sam, Nekrassov, Sersem Kocanın Kurnaz Karısı, Rumuz Goncagül, İstanbul Efendisi, Hadi Öldürsene Canikom, Shakespeare oyunlarında rol aldı. Son oynadığı oyun Biraderler Yapım’ın Bir Yaz Gecesi Rüyası oldu.

Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Hadi Be Oğlum oynadığı filmlerden bazıları ve sayısız dizi filmde izleyici karşısına çıktı.

Sezai Aydın 3 çocuk, dünya değiştirecek kadar sevdiği bir eş ve 1 kedi sahibiydi.

 

Etiketler:
YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media