banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

TÜYAP Kitap Fuarı başlıyor


Yılın kitapseverler için en güzel zamanları gelip çattı! Uluslararası İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı bu yıl 38. defa kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Her yıl yarım milyon ziyaretçiye ulaşan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında okurları, yurt içi ve yurt dışından pek çok değerli yazarla buluşturacak. Aralarında Ahmet Ümit’ten Melisa Kesmez‘e, Mevsim Yenice‘den Gupse Özay‘a, İsmail Saymaz’dan Sona Ertekin’e pek çok yazar var. Uluslararası Salon, fuarın ilk dört günü boyunca açık olacak (2-5 Kasım 2019).

TÜYAP Kitap Fuarı ise  dört gün boyunca açık olacak ve Uluslararası Salon kapsamında 100’den fazla uluslararası katılımcı firma ve 40’a yakın uluslararası konuk ağırlayacak.

FUARLA İLGİLİ EN ÇOK SORULAN SORULAR:

TÜYAP KİTAP FUARI ÜCRETLİ Mİ? – Girişin öğrenci, öğretmen, çocuk, emekli ve engellilere ücretsiz olduğu fuarın giriş bedeli 10 TL. Aynı biletle eş zamanlı düzenlenen ARTİST / İstanbul Sanat Fuarı’nı da ziyaret etme imkanı bulabilirsiniz.

NASIL GİDİLİR? Metrobüsle giderseniz eğer kolay bir ulaşım younun tercih etmiş olursunuz. Söğütlüçeşme – Beylikdüzü hattını kullanarak fuar alanına ulaşabilirsiniz. Fuar merkezi Beylikdüzü son durakta bulunuyor.

Tam adres ise hemen aşağıda:
Cumhuriyet Mah. Eski Hadımköy Yolu cad. No:9/1 Büyükçekmece / İSTANBUL

Özel araçla gidecek olan kitapseverlerse Tem otoyolunu kullanarak, Mahmutbey gişelerinden devam ederek, Bahçeşehir-Avcılar çıkışından ayrılabilir. Avcılar istikametine devam edip 2 km sonra Büyükçekmece tabelası istikametinde E5 karayolu ile 3 km sonra Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaşabilirler.

HANGİ YAZAR NEREDE? Sevdiğiniz yazarlara ulaşabilmek için yayınevlerinin olduğu stantları bulmanız gerekiyor. TÜYAP sitesinden ya da yazarlarınızın instagram sayfalarından da hangi gün hangi tarihlerde imza günleri var rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

You don't have permission to register