Türkiye’den 100 olağanüstü kadının masalı

Sayfaları aralıyoruz heyecanla! Türk tiyatrosunun dev yıldızları Afife Jale’den Yıldız Kenter’e yazar Halide Edip’ten piyanist İdil Biret’e hepimizin iyi bildiği çok değerli kadınlar da bu kitapta var, şapkacı Madam Katia Yazıcı da çiftçi Afife Küçükbenli de… 100 olağanüstü kadının masalı “Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler”de…


İlk iki kitabıyla her yaştan kadının baş ucunda yerini alan, haftalarca çok satanlar listelerinden inmeyen “Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler” macerası bu defa Türkiye’den hikâyelerle, farklı mesleklerden ve farklı yaşlarda kadınların başarı öyküleriyle kaldığı yerden devam ediyor. Yüz asi kadının, olağanüstü illüstrasyonlarla renklenmiş hayatlarını anlatan Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler 11 Ekim’de raflarda yerini aldı.

GEÇMİŞİN TOZLU SAYFALARINDAN BUGÜNE…

Doktorlar, öğretmenler, mucitler, sporcular, yazarlar, savaş kahramanları, bilim insanları… Aralarında Müzeyyen Senar, Nene Hatun, Ayşen Gruda, Leylâ Erbil, Ümmiye Koçak, Canan Dağdeviren gibi isimlerin de olduğu, Türkiye’nin her yerinden, her köşesinden yüz olağanüstü kadın. Kimi toplumsal önyargıları yıkmış, kimi fiziksel engellerin üstesinden gelmiş, birbirinden zeki, birbirinden başarılı kadınlar. Bazıları geçmişin tozlu sayfaları arasından çıkıp geldi, bazıları daha kendi tarihlerini yazmaya yeni başladı. Ortak noktaları belli: Hepsi hayal etti, çalıştı, ne olursa olsun pes etmedi ve başardı.

Ayşegül Gürsel ve Ümran Özbalcı’nın hazırladığı “Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler”,  Türkiye’den 100 Olağanüstü Kadının Masalı hep kitap logosuyla sizlerle buluşuyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media