banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

THE CHAINSMOKERS UZAYDA PERFORMANS SERGİLEYEN İLK GRUP OLACAK

EDM ve elektropop grubu The Chainsmokers, uzayda performans sergileyen ilk grup olmaya hazırlanıyor.

DJ Andrew “Drew” Taggart ve Alex “Alexander” Pall’dan oluşan ikilinin, stratosferik bir balona bağlanacak olan basınçlı bir kapsüle girerek Dünya’nın yaklaşık 32 kilometre üzerinde performans sergilemesi bekleniyor.

NME’ye açıklamada bulunan ikili “Hep uzaya gitmeyi hayal etmiştik,” ifadelerini kullandı ve ekledi: “Bu macerayı ve deneyimi yaşamak için World View ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. İleride gerçekleştireceğimiz projelerdeki yaratıcılığımız için bu uçuştan ilham almayı umuyoruz.”

Fotoğraf: Ronald Woan https://www.flickr.com/photos/rwoan/29982303342

Uzay turizmi şirketi World View’in CEO’su Ryan Hartman da Associated Press’e yaptığı açıklamada, The Chainsmokers’ın uzayda performans sergileyecek ilk grup olacağını doğruladı. Şimdiye kadar uzay uçuşlarına kaydolanların çoğunun bilim insanı ve mühendis olsa da müzisyen gönderecek olmanın “ilham ve heyecan verici” olduğunu da sözlerine ekledi.

Hartman ayrıca, niçin The Chainsmokers’ı seçtiklerine de açıklık getirdi: “Müziklerinin farklı yaş gruplarına nasıl ulaştığına ve müzikleriyle ilgili ne kadar tutkulu olduklarına şahit oldum. Bu, bizim yaptığımız işe olan tutkumuzla örtüşüyor.”

Grubun 2024 için planlanan ilk uçuşlarından birinde olacağını belirten World View, ikilinin performanslarını kapsülün içinden kaydedeceğini ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlarıyla paylaşacaklarını açıkladı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media