banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

TAHA GÜRBÜZ’DEN YENİ ŞARKI: “KUKUMAV KUŞLARI”


Son olarak geçtiğimiz Şubat ayında HASBELKADER’i müzikseverlerin beğenisine sunan Taha Gürbüz’ün  önümüzdeki aylarda çıkacak EP’de yer alacak ikinci şarkısı Kukumav Kuşları tüm dijital mecralarda yayında. Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkının tüm kayıtları ise home stüdyoda gerçekleştirildi.

Müzisyen Taha Gürbüz’ün pandeminin getirdiği içe dönüş ve sorgulama hâlinin hissettirdiği duygulardan ilham alarak, eleştirel bir dille yazdığı yeni şarkısı “Kukumav Kuşları”nda retro synth seslerin duyuluyor ve sade gitar eşlikleriyle dans ritmi bir araya geliyor. Gürbüz şarkısını “Siz ve biz ayrımının olmadığı, biz olmanın esas olduğu ütopik bir dünya hayalinin uzaklığında bir özeleştiri” sözleriyle tanımlıyor.


Mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat’ın yaptığı şarkının söz videosunu görsel tasarımcı İpek Şirin, fotoğraf çekimlerini fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel gerçekleştirdi. Kapak illüstrasyonunu ise grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin hazırladı.

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü “Manyak”ın ardından 2018 yılından beri tekiler yayımlamaya devam ediyor. Sanatçının yeni şarkısıKukumav Kuşları’nı tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media