Simay Bülbül’ün ‘Kapıları Aralayan Kadınları’nın hikâyesi

ajandakolik


(Soldan sağa üstteki fotoğrafta; Aslı Tohumcu, Aslı Aksoy, Öykü Baştaş, Yasemin Öztürk,
soldan sağa alttaki fotoğrafta; Kübra Öztürk, Meryem Bozkurt, Esra Vesu Çelik, Pelin Çalışkanoğlu) 

Simay Bülbül’ün yeni koleksiyonu ‘Kapıları Aralayan Kadınlar’ için Türkiye’nin farklı noktalarından gelen tarihi kapılar ve başarılara ve ilklere imza atmış kadınların portrelerinden oluşan fotoğraf sergisi 15 Ekim’e kadar HangarİST’te. 

Tasarım yolculuğunun başından bu yana koleksiyonlarına, kadınlardan aldığı ilhamla hayat veren Simay Bülbül, yine özel bir konuya değinerek iz bırakan kadınları ele aldığı Sonbahar Kış 2019 koleksiyonu ‘Kapıları Aralayan Kadınlar’ı sıra dışı bir defile ile sundu.

Fotoğraf Sergisi 15 Ekim’ e kadar HangarİST’te

Etkinlik kapsamında, karşılaştıkları zorlukların durduramadığı, hayallerinin ötesini görebilmeyi başarmış, sinema, bilim, sağlık, üretim, teknoloji, moda, sosyal sorumluluk, edebiyat, sanat gibi farklı disiplinlerde başarılara ve ilklere imza atmış kadınların portrelerinden oluşan fotoğraf sergisi de sanatseverlerle buluştu. Hazırlamış olduğu koleksiyon ve fotoğraf sergisi hakkında etkinlikte konuşan Simay Bülbül “Ben hikaye anlatmayı seviyorum; özellikle kadınlar hikayelerini… Kapıları Aralayan Kadınlar fotoğraf sergisini, kendi objektifimden karelerle, yürekleri ile fark yaratan özel kadınların ilham veren hikayelerini tüm kadınlara ilham olması hedefiyle açtım” diyor. 

(Soldan sağa: Tuğba Erbilen Gültekin, Saadet Yüncü, Fatma Yıldırım.)

Kapıları Aralayan Kadınlar fotoğraf sergisinde yer alan 11 kadın yeni başarılara koşmaları için Sandal Bedesteni bursu ile desteklenecek.

Mars Çalışmalarına Katılan İlk Türk Yüksek Mimar Saadet Yüncü, Kadın Gözüyle Film Festivali-En İyi Yabancı Film Ödülü kazanan Esra Vesu Çelik, Kadın Öykülerinde İstanbul’un Yazarı Aslı Tohumcu, Pariyer.Com Kurucusu Meryem Bozkurt Sıtkı, Elibelindetarım Kurucusu Aslı Aksoy, Mıttag İstanbul Kurucusu Ve Şefi Gurme Fatma Yıldırım, Kalben Derneği Kurucusu Pelin Çalışkanoğlu,Cerebral Palsy Günü Türkiye Temsilcisi Tuğba Erbilen Gültekin, 2014 Uluslararası Yılın Genç Ressamı Yarışması Jüri Özel Ödülü Yasemin Öztürk, Avrupa Satranç Şampiyonu Kübra Öztürk ve model Öykü Baştaş’ın Simay Bülbül tarafından kadının gücünü gözler önüne sermek üzere çektiği siyah beyaz portre fotoğraflarıHangarIST sergi alanında tül üzerine baskı ile sergileniyor.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Söyleşi - Senem Demircioğlu: "Klâsik müziği dinleyicisiyle buluşturabilmek için önce sistemin değişmesi gerek"

Başarılı kadınların sesini duymaya bugünlerde çok daha ihtiyacımız var. Onların hikâyeleri güç veriyor çünkü hepimize… Bugün o özel kadınlardan biri konuğum yine… Mezzo soprano […]