SAÇMALIĞA KARŞI HERKESE KURT VONNEGUT ROMANLARI


Amerikalı romancı Kurt Vonnegut’un üç kült romanı Şampiyonların Kahvaltısı, Mezbaha 5 ve Kedi Beşiği usta yazarların çevirileriyle şimdi Can Yayınları’nda.

Yazar Kurt Vonnegut, ele aldığı olaylarla, özgün üslubuyla ve sıradışı mizahıyla gerçekliği en çıplak ve absürd haliyle gösteren bir yazardı. Simülasyon teorisinden Amerikan Rüyası’na, garip inanışlardan hakikat sonrasına, nüfus artışından çevre sorunlarına, çağdaş gündemi en çok meşgul eden konuları tartışan postmodern eserler bıraktı.

Şimdi bu üç kült roman, Kedi Beşiği Mahir Ünsal Eriş’in, Mezbaha 5 Hamdi Koç’un ve Şampiyonların Kahvaltısı Cem Akaş’ın çevirileriyle okurla buluşuyor. Bu başlangıçla birlikte Vonnegut’un tüm eserleri Can Yayınları’ndan yayımlanacak. Utku Lomlu / Lom Creative bu yeni başlangıç noktasına uygun olarak serinin kapaklarını yeniden tasarladı.


SAÇMALIĞA KARŞI GÜÇLENDİREN ROMANLAR

Kurt Vonnegut’un ele aldığı “güncel” temalar üzerinden Grey4129 tarafından oluşturulan tanıtım kampanyası, Vonnegut romanlarını “saçmalığa karşı güçlendiren romanlar” olarak konumlandırıyor. Romanlara özel olarak hazırlanan tanıtım videolarında da bu saçmalıklar dünyasına karşı Vonnegut romanları tavsiye ediliyor.

TEMATİK WEB SİTE VE PROSPEKTÜSLER

Romanlar canyayinlari.com/kurtvonnegut adresinde “saçmalığa karşı güçlendiren takviyeler” temasıyla yer alıyor. Kullanıcılara parodisi yapılan gıda takviyelerinden birinin web sitesini inceliyormuş hissi yaratması için tasarlanan siteden, her bir kitaba özel yazılan prospektüsler pdf olarak indirilebiliyor.

Prospektüsler, her bir roman için, kitapların içeriklerini, kullanım alanlarını, olası etki ve yan etkilerini anlatıyor.  “Okuyucuyu romana zihnen hazırlamak” amacıyla oluşturulan bu prospektüsler mizah ve güncellikten besleniyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media