banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

RENAUD PELLEGRINO’NUN YENİ KOLEKSİYONUNDA SATEN VE KADİFE BAŞROLDE!

Cesur renk ve heykelsi formlarıyla benzersiz çanta tasarımlarına imza atan Renaud Pellegrino, 2021 Sonbahar/Kış koleksiyonunda saten ve kadife kumaşlar, kristal ve incilerin yer aldığı zengin malzeme seçkisiyle öne çıkıyor.

Renaud Pellegrino, kendi ismini taşıyan markasını kurduğu günden bugüne, kimliğini yansıtarak lüks el çantaları tasarlıyor. Estetik aşığı tasarımcının, cömert el işçiliği ile bütünleşen koleksiyonlarında kullandığı teknikler, renk ve malzeme seçimlerindeki yaratıcılık, onu eşsiz kılan özellikleri arasında yer alıyor. Ancak Renaud Pellegrino’yu sadece bir “çanta tasarımcısı” olarak tanımlamak yetersiz olur. Tutkuyla tasarladığı benzersiz çantaları, Paris Dekoratif Sanatlar Müzesi’nin kalıcı koleksiyonlarında yer alan sanatçının birçok tasarımı mücevher/sanat eseri statüsünde kabul ediliyor.

ASIL YOLCULUK YVES SAINT LAURENT İLE BAŞLIYOR
Renk ve form büyücüsü olarak tanımlanan Renaud Pellegrino’nun tasarım yolculuğu, efsanevi
tasarımcı Yves Saint Laurent ile başlıyor. Sekiz yıllık uzun soluklu birliktelikte, büyük bir hayranlıkla çalıştığı markanın hem hazır giyim, hem de couture koleksiyonlarında deri aksesuar tasarımlarına imza atıyor. 1983 yılında kendi yolunda yürümeye karar veren tasarımcı, Pellegrino Paris atölyesinde elegan çantalarını tasarlamaya başlıyor. Tasarımlarını şekillendirirken ilk adımda renklerden ilham alıyor, malzeme ve şekilleri deneyip karıştırarak farklı detaylar oluşturuyor. “İnsanların yaşamlarını ve hareketlerini izliyorum, onların vücut ritimlerine, mizaçlarına uygun formlar oluşturuyorum, vücutla bütünleşerek hareket eden çantalarla limitsiz bir ifade şekli yaratıyorum.” cümleleriyle sanatını anlatıyor. Özellikle gece çantalarının ön plana çıktığı Renaud Pellegrino koleksiyonlarında gündüz çantaları, clutch, kartvizitlik ve cüzdanlar da yer alıyor.

Renaud Pellegrino Tasarım Evi, Sonbahar/Kış koleksiyon ilhamını çarpıcı ve saf renklerin öne çıktığı Fovizm akımından ve güçlü ressamlarından alıyor. “Imaginary Winter” koleksiyonunda, kutu formlu tasarımlar, saten ve kadife kumaşlar, kristal ve incilerin yer aldığı zengin malzeme seçkisi ve her zamanki gibi cesur renk kullanımı öne çıkıyor. Markanın ikonik çantaları, yeni formlarla etkileşime geçiyor, temiz ve net hatları, eşsiz desenler ve zanaatkârların el işçiliği süslüyor. Tasarım evinin özüne odaklanan Imaginary Winter koleksiyonu, Renaud Pellegrino’nun vazgeçilmezi olan şıklık kavramını, derin, zarif ve parlak bir estetik anlayışıyla keşfe çıkıyor. Taşıdıkları çanta ile mükemmel hikayeler anlatabilen dünya kadınlarına adanmış olan koleksiyon modernist fikirleri markanın göz kamaştıran dna’sı ile zenginleştiriyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media