banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

28. İSTANBUL CAZ FESTİVALİ KAPSAMINDA ALTIN GÜN’E BİR KONSER DAHA EKLENDİ

 


İlk açıklanan konserlerinin biletleri hızla tükenen Altın Gün, 17 Eylül’de ikinci bir konserle yeniden festivalde. Biletler passo.com.tr’de ve İKSV ana gişede satışta.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 24 yıldır Garanti BBVA sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali kapsamında gerçekleşen Altın Gün konserine yoğun ilgiden dolayı bir konser daha eklendi.

Klasikleşmiş Anadolu rock şarkıları ve türkülerini saykedelik ve funk tınılarla birleştiren ve 16 Eylül’deki ilk açıklanan konserlerinin biletleri hızla tükenen Altın Gün, 17 Eylül Cuma akşamı tekrar festival kapsamında Turkcell Vadi sahnesinde olacak.

Bu kez Altın Gün öncesinde sahnede, türler arasındaki duvarları yerle yeksan eden, Arda Semercioğlu, Atakan Türkan, Aybars Gülümser ve Burak Erensoy’dan oluşan Geeva Flava olacak.

Biletler Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri için 3 Eylül Cuma saat 10.30; Kırmızı ve Sarı Lale Kart üyeleri içinse 14.30’da başlayacak ön satışın ardından 4 Eylül Cumartesi saat 10.30’da passo.com.tr’de ve İKSV ana gişede satışta.

İstanbul Caz Festivali’nde Bu Hafta

28.İstanbul Caz Festivali, Parklarda Caz ve Itamar Borochov konseleri ile 1 Eylül’de başladı. Caz severlere hem yeşillikler içerisinde hem de boğaz havasında keyifli anlar yaşatan festival, 24 Eylül’e kadar sürecek ve şehrin en güzel açık hava mekânlarında 40’a yakın konser ve çeşitli yan etkinliklerle her yaştan müziksevere caz hissettirmeye devam edecek.

Angelique Kidjo “An African Odyssey”

6 Eylül Pazartesi, 21.30, The Marmara Esma Sultan Yalısı

 Şarkıcı, oyuncu, yazar ve aktivist Angelique Kidjo 4 Grammy sahibi, UNICEF’in iyi niyet elçisi ve “Aslan Kral”, “Street Fighter” gibi on sekiz filmin soundtrack’lerinde imzası bulunuyor… Angelique Kidjo gösterişli kostümleri, yüksek enerjisi, etkileyici sesi ve müziğindeki zengin melodik yapılarla festivalde yer alacak. Afrika ezgileri, soul, funk, rap, samba, reggae, caz ve blues türlerini kucaklayan bu konserde yolculuk Afrika’dan başlayacak, Sahara ve Londra gibi farklı yerlere uğrayıp dinleyicileri Fransa’nın sakin kıyılarına bırakacak. Konser Clifford Chance ve Çiftçi Avukatlık Ortaklığı’nın destekleriyle gerçekleşiyor.

Melike Şahin

8 Eylül Çarşamba, 21.15, Göztepe Özgürlük Parkı Sahnesi

 Müzisyen ve söz yazarı Melike Şahin, peş peşe yayınladığı “Deli Kan”, “Sevmek Suçsa Suçluyum”, “Tutuşmuş Beraber”, “Geri Ver” gibi teklileriyle kısa zamanda yerli sahnede sağlam bir dinleyici kitlesine ulaştı.. Solo kariyeri öncesinde uzun yıllar Baba Zula’nın solisti olarak dünyanın dört bir yanında turneler yaptı. 2017 senesinde dünyaca ünlü yönetmen Tony Gatlif’in Djam / Aman Doktor filminin soundtrack’i için şarkılar seslendirdi ve filmin dünya prömiyeri öncesinde Cannes Film Festivali’nde unutulmaz bir konser verdi. Sabırsızlıkla beklenen ilk albümü Merhem’i geçtiğimiz şubat ayında yayımlayan Melike Şahin, dinleyiciden ve müzik yazarlarından tam not alan albümünün prodüktörlüğünü de üstlendi. İlhamını her şeye rağmen hayatta ve ayakta kalabilme niyetinden alan albümü “Merhem”in festivaldeki ilk konseri olacak.

Festival’de İKSV Alt Kat işbirliğiyle çocuklara ve ailelere yönelik yepyeni etkinlikler

 “Cazı Dansla Hisset”

İstanbul Lindy Hoopers 11 Eylül Cumartesi, Habitat Parkı

Uninvited Jazz Band, 12 Eylül Pazar, Habitat Parkı

 Bu yıl festival kapsamında Parklarda Caz ve Festivalde #İstanbulBirSahne etkinliklerinde İKSV Alt Kat katkılarıyla, çocuklar ve ailelere yönelik atölye ve etkinlikler de düzenleniyor. Habitat Parkı’nda, 11 Eylül Cumartesi ve 12 Eylül Pazar günü Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği’nin değerli destekleriyle düzenlenecek “Cazı Dansla Hisset” başlıklı etkinlik, İstanbul Lindy Hoppers ekibinin swing dans adımlarıyla, Uninvited Jazz Band’in keyifli caz ritimlerini çocuklarla ve ailelerle buluşturuyor. Her yaştan müzikseverin eşlik edebileceği Cazı Dansla Hisset etkinlikleriyle, caz ritmi ve Lindy Hop dansının ilk adımları Şişli Habitat Parkı’nda keşfediliyor. “İstanbul Bir Sahne” etkinlikleri kapsamındaki etkinlikler, konserlerin hemen öncesinde, 17.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gerçekleştirilecek

İBB, Kültür A.Ş. Ve İstanbul Caz Festivali İşbirliğiyle “Festivalde #İstanbulBirSahne”

Festivale bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kültür A.Ş.’nin katkılarıyla yeni bir ücretsiz etkinlikler serisi daha eklendi. İBB tarafından pandemi sebebiyle zor günler yaşayan müzisyenlere destek sağlamak ve İstanbulluların günlük yaşamlarıyla kesişecek, konserlerle tekrar buluşması amacıyla hayata geçirilen #İstanbulBirSahne‘ye başvuranlar arasından seçilen 12 topluluk, festival süresince açıklanan tarihlerde Şişli Habitat Parkı’nda, Festivalde #İstanbulBirSahne etkinlikleri kapsamında İstanbullu müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.

8 Eylül Çarşamba – Şişli Habitat Parkı

20.00 – 21.00  Ceren Temel Quintet

9 Eylül Perşembe – Şişli Habitat Parkı

20.00 – 21.00 Cazzip Project

10 Eylül Cuma – Şişli Habitat Parkı

20.00 – 21.00  Bidar

11 Eylül Cumartesi – Şişli Habitat Parkı

18.30 – 19.30  Batu Şallıel The Way

20.00 – 21.00 The Kites

12 Eylül Pazar – Şişli Habitat Parkı

18.30 – 19.30  The Cousin Quintet

20.00 –  21.00  Deniz Taşar & Adem Gülşen

Festival Biletleri

Festival biletleri, passo.com.tr’den ve İKSV ana gişeden satın alınabilecek.

Üyelikleriyle İKSV’nin yıl boyunca gerçekleştirdiği tüm etkinlikleri destekleyen Lale Kart üyeleri, İstanbul Caz Festivali konserlerinin biletlerini %25’e varan indirimli fiyatlarla alabiliyor.

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media